Нафта подорожчала через повідомлення про підготовку Іраном удару по Ізраїлю
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Ціни на нафту Brent, які перейшли до січневого контракту, піднялися на $1,41, або на 2%, до $74,22 за барель.
Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate зросли на 1,46 долара, або 2,1%, до 70,72 долара за барель після зростання на 0,95% на попередній сесії.
Ізраїльська розвідка припускає, що Іран готується атакувати Ізраїль з території Іраку найближчими днями, можливо, перед президентськими виборами в США 5 листопада, повідомляє Axios у четвер з посиланням на два невстановлені ізраїльські джерела.
Очікується, що атака буде здійснена з Іраку з використанням великої кількості безпілотників і балістичних ракет, додається у звіті Axios.
Ціни на нафту також підтримали очікування, що ОПЕК+ може відкласти заплановане на грудень збільшення видобутку нафти на місяць або більше, повідомили Reuters у середу чотири джерела, близькі до цього питання, посилаючись на занепокоєння щодо слабкого попиту на нафту та зростання пропозиції. За словами двох джерел, рішення про відстрочку підвищення може бути прийняте вже наступного тижня.
Проте ціни знизяться більш як на 1% за тиждень, намагаючись відновити 6% втрати у понеділок після удару Ізраїлю по військових Ірану 26 жовтня, який обійшов нафтові та ядерні об’єкти та не порушив енергопостачання.
«Попри те, що ринок сирої нафти планує зафіксувати зростання третій день поспіль, він не зміг повністю подолати великий розрив, який виник після повторного відкриття в понеділок», — сказав ринковий аналітик IG Тоні Сикамор із Сіднея.
У Китаї виробнича активність повернулася до зростання в жовтні, як показало опитування приватного сектору в п'ятницю, повторюючи офіційне опитування в четвер, яке показало, що виробнича активність зросла у жовтні вперше за шість місяців. Обидва опитування показують, що заходи стимулювання мають ефект.
Запаси бензину в США минулого тижня несподівано скоротилися до дворічного мінімуму через підвищення попиту, повідомило в середу Управління енергетичної інформації (EIA), тоді як запаси сирої нафти також скоротилися через падіння імпорту.
Згідно з даними EIA, у серпні найбільший у світі виробник нафти досяг місячного рекордного рівня в 13,4 мільйона барелів на день.