Україна підписала нові угоди зі Світовим банком майже на $600 мільйонів

Україна підписала нові угоди зі Світовим банком майже на $600 мільйонів

Укрінформ
У межах нової програми «Стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво» (RISE) Україна підписала угоди зі Світовим банком на суму майже 600 млн доларів.

Про це інформує Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Телеграмі, передає Укрінформ.

«Україна підписала угоди зі Світовим банком на суму майже 600 млн доларів у межах нової програми. Про її започаткування домовилися під час зустрічей на Spring Meetings у Вашингтоні. І сьогодні відповідні угоди з Банком підписали Мінфін та Мінекономіки», - написав він.

Шмигаль уточнив, що йдеться про новий проєкт «Стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво» (RISE), спрямований на підтримку малого і середнього бізнесу, зелений перехід, покращення бізнес-середовища, цифровізації та сприяння виходу на нові ринки. Проєкт розрахований до 2027 року, а загальна запланована сума програми — понад 1 млрд доларів

«Це істотно посилить українську економіку та зміцнить український малий і середній бізнес для протидії сучасним викликам. Дякую Президенту Світового банку Аджаю Банзі, керівному директору Анні Б'єрде та регіональному директору Бобу Сому за постійну залученість і підтримку України в умовах війни», - додав прем'єр.

Читайте також: Світовий банк зберіг прогноз щодо зростання ВВП України цьогоріч на 3,2%

Як повідомляє пресслужба Міністерства економіки, Світовий банк та Україна підписали грантову та кредитну угоди за програмою кредитування з прив’язкою до результатів (Program-for-results, PforR) - «Стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво» (RISE).

У церемонії підписання взяли участь перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко, міністр фінансів України Сергій Марченко та Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Боб Сом.

Зазначається, що фінансовий пакет програми включатиме позику Міжнародного банку реконструкції та розвитку (IBRD) на 283 млн дол.; позику на 300 млн дол. за спеціальною програмою для відновлення України та Молдови кризового фонду Міжнародної асоціації розвитку (IDA), а також грант на 10 млн дол. від Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України Світового банку (URTF).

Як наголосила Свириденко, програма RISE PforR є важливим етапом подальшої роботи з партнерами з відновлення та розвитку приватного сектору.

"Ця ініціатива дозволить підтримати до 20 тис. малих та середніх підприємств, сприятиме створенню понад 40 тис. робочих місць завдяки державним програмам підтримки бізнесу, а також посилить наші дерегуляційні зусилля і роботу з розбудови цифрових сервісів для бізнесу", - зазначила віцепрем'єр-міністерка.

Програма RISE буде зосереджена, зокрема, на покращенні бізнес-середовища та цифрових послуг для взаємодії між державою і бізнесом, а також покращенні доступу українського МСБ до експортних ринків.

Окремий напрямок RISE PforR - зміцнення інституційної спроможності урядових інституцій у розробці, впровадженні, моніторингу та оцінці програм розвитку приватного сектору.

Відповідальним за нагляд та координацію в межах RISE є Міністерство фінансів. Водночас Мінекономіки відповідатиме за впровадження RISE.

До кінця 2024 року за результатами досягнення попередньо визначених показників програми Україна зможе отримати 400 млн дол. США до загального фонду державного бюджету, наголосили в Мінекономіки.

Читайте також: Світовий банк запускає в Україні нову програму для бізнесу на $593 мільйони

Як повідомляв Укрінформ, із лютого 2022 року Україна вже отримала понад 37 млрд доларів США бюджетної підтримки завдяки ресурсам від міжнародних партнерів, залученим через механізми Світового банку.

Фото: КМУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-