Нацбанк прогнозує зростання цін на продукти до середини 2025 року

Нацбанк прогнозує зростання цін на продукти до середини 2025 року

Укрінформ
Національний банк України очікує пришвидшення продовольчої інфляції до другого кварталу 2025 року.

Про це йдеться в Інфляційному звіті НБУ за жовтень 2024 року, передає Укрінформ.

"Пришвидшення продовольчої інфляції у ІІІ кварталі 2024 року зумовлювалося насамперед вичерпанням ефектів високих минулорічних врожаїв, а також помітним скороченням пропозиції окремих продуктів харчування через несприятливі погодні умови", - йдеться у звіті.

У результаті після тривалого зниження цін на сирі продукти харчування, що було зумовлене високими врожаями минулого року, вже з серпня їх зростання відновилося та пришвидшилося у вересні (до 7,1% р/р порівняно зі зниженням на 6,5% р/р у червні 2024 року).

"Спекотна погода без дощів позначилася на врожайності, термінах дозрівання і якісних параметрах низки овочів і фруктів, тому ціни на цю продукцію зростали високими темпами. Вичерпання минулорічних запасів, вищі ціни на сировину нового врожаю та її гірша якість зумовили сповільнення здешевлення круп та пришвидшення подорожчання борошна", - зазначили у регуляторі.

Читайте також: Нацбанк прогнозує, що комунальні тарифи у 2025 році залишаться без змін

У Нацбанку зауважили, що додатково на пропозицію та внутрішні ціни вплинула активізація експорту продовольства. Ці чинники позначилися на збереженні високих темпів зростання цін у харчовій переробці (зокрема, у виробництві молочної та борошномельної продукції), що може бути перенесено на ціни для споживачів у наступні періоди.

"Тиск на ціни продовольчих товарів зберігатиметься протягом найближчого часу. У результаті на тлі низької бази порівняння минулого року, продовольча інфляція пришвидшуватиметься до ІІ кварталу наступного року", - йдеться у звіті.

Читайте також: Інфляція до кінця року може пришвидшитися до 9,7% - Нацбанк

Водночас НБУ прогнозує, що з надходженням на ринок пропозиції від нових урожаїв інфляція сирих продуктів почне сповільнюватися та до кінця 2025 року знизиться до близько 6%.

Як повідомляв Укрінформ, у вересні споживчі ціни зросли на 1,5% порівняно з серпнем 2024 року. У річному вимірі (проти вересня 2023 року) споживчі ціни зросли на 8,6%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-