В Україні запрацював новий Реєстр зберігання зерна
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства.
«Мінагрополітики продовжує рух у бік цифровізації для спрощення доступу до послуг. Впровадження Реєстру зберігання зерна створює передумови переходу на безпаперові технології та запровадження електронного складського документу на зерно. Також створює можливість інтеграції з торговельними майданчиками для розвитку ринку зерна України», - зазначив міністр агрополітики Віталій Коваль.
Зазначається, що реєстр складських документів на зерно розміщено на Єдиній платформі реєстрів державних органів на Дія.Engine. Це забезпечує можливість керування бланками в частині їх переміщення між складами.
Зокрема, елеватори можуть працювати з реєстром через веб-браузер, а керівник має можливість управляти доступом користувачів безпосередньо в системі.
Крім того, реєстр має АPI-інтерфейс, що дозволяє обмінюватися інформацією з обліковими системами зернових складів. Авторизація користувачів відбувається за допомогою електронного підпису, що підвищує безпеку. Також для банків створені спеціальні робочі кабінети для зручної роботи з реєстром.
Зауважується, що реєстр інтегровано з Єдиним державним реєстром юридичних осіб (ЄДР), що дозволяє ефективно використовувати дані, а також запроваджено нові формати звітності.
Як повідомлялось, у Державному аграрному реєстрі (ДАР) завершено прийом заявок на отримання засобів тимчасового зберігання зерна – рукавів – місткістю 200. Усього від українських аграріїв з прифронтових територій надійшло 2 550 заявок.