В Україні зросли закупівельні ціни на молоко - профільна асоціація

В Україні зросли закупівельні ціни на молоко - профільна асоціація

Графік
Укрінформ
На початку листопада через дефіцит молока-сировини в Україні та високий попит з боку молокопереробних підприємств середньозважена ціна трьох ґатунків молока зросла до 18,02 грн/кг без ПДВ, що на 1,38 грн більше, ніж місяць тому.

Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Асоціації виробників молока.

Так, середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку станом на 1 листопада склала 18,95 грн/кг без ПДВ, що на 1,25 грн більше, ніж місяць тому.

Водночас вищий ґатунок в середньому також коштує 18,40 грн/кг без ПДВ (+ 1,70 грн).

Середня закупівельна ціна на молоко першого ґатунку склала 16,70 грн/кг без ПДВ, що на 60 коп. більше порівняно до ціни в першій половині жовтня.

Загалом, середньозважена ціна трьох ґатунків молока склала 18,02 грн/кг без ПДВ, що на 1,38 грн більше ніж місяць тому.

Аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі зауважив, що дефіцит сировини та високий попит з боку молокопереробних підприємств, ймовірно, пов'язаний з тимчасовим зниженням попиту на вершкове масло, сухе молоко та сири. Водночас високий попит на експорт вершкового масла може сприяти зростанню цін на молоко-сировину в Україні.

Крім того, дефіцит сировини змушує молокопереробні підприємства закуповувати її більше на дальніх відстанях та витрачати додаткові гроші на логістику, що призводить до подорожчання молочних продуктів оптом, а інфляція на них вважається однією з найвищих поміж інших продуктів харчування.

Читайте також: У жовтні Україна скоротила обсяги експорту та імпорту молочних продуктів - Асоціації виробників

У АВМ прогнозують стабілізацію цін на молоко-сировину на початку грудня, внаслідок зниження торгівельної активності напередодні новорічних свят. Однак, суттєве зниження цін малоймовірне, через скорочення експорту молочних продуктів і низькі запаси вершкового масла в Україні.

Як повідомлялось, у жовтні 2024 року показник світових цін на продовольство досяг найвищого рівня за останні 18 місяців. Зростання було спричинено різким зростанням котирувань цін на популярні рослинні олії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-