Україна планує за 10 років повернути у використання 80% забруднених війною територій - Свириденко

Україна планує за 10 років повернути у використання 80% забруднених війною територій - Свириденко

Укрінформ
Упродовж найближчих 10 років Україна планує повернути в господарський обіг 80% потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами площ.

Про це під час Форуму з розмінування «Demine Ukraine Forum 2024» повідомила перша віцепрем’єрка - міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Вона нагадала, що в перший рік повномасштабного російського вторгнення в Україні було 174 тис. квадратних кілометрів потенційно забруднених площ. Відтоді 35 тис. квадратних кілометрів земель вдалося повернути до продуктивного використання.

Читайте також: Розмінуванням в Україні займаються майже 70 операторів - Шмигаль

«Ці цифри яскраво ілюструють прогрес, якого нам вдалося досягнути за допомогою міжнародних партнерів. На початку 2023 року в країні не було жодної важкої машини з розмінування. Зараз їх 151. Операторів протимінної діяльності тоді було лише 6 і 1500 саперів. Зараз - 69 операторів та 4 тис. саперів», - деталізувала урядовиця.

Водночас вона визнала, що цього недостатньо для досягнення амбітного плану – за 10 років повернути у використання принаймні 80% потенційно забруднених територій.

«У виступах на цю тему я завжди згадую статтю в «The Washington Post», автори якої прорахували, що повне розмінування України займе 700 років. Ми ж кажемо, що упродовж десяти хочемо обстежити й гарантувати безпечність використання 80% цих площ. Щоб правильно рухатися до досягнення мети, Україна затвердила Національну стратегію протимінної діяльності на наступні 10 років й операційний план заходів з її реалізації», - нагадала Свириденко. 

За її словами, ключові пріоритети стратегії захист людей і громад, повернення землі у використання та посилення управління системою протимінної діяльності.

Читайте також: Україна розширює виробництво техніки для розмінування - Свириденко

Як повідомлялося, минулого тижня Кабінет міністрів ухвалив постанову про цифровізацію подання заявки до органів сертифікації операторів протимінної діяльності. Це спростить і пришвидшить процеси, оскільки значна частина необхідної інформації автоматично підтягуватиметься з реєстрів. Зокрема, органи сертифікації операторів вже у 2025 році зможуть здійснювати через портал «Дія» первинну та повторну сертифікацію. Однак залишається можливість подати заяву на сертифікацію в паперовій формі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-