В Україні запрацювала нова версія СЕП з миттєвими переказами

В Україні запрацювала нова версія СЕП з миттєвими переказами

Укрінформ
В Україні з 1 грудня 2024 року почала роботу оновлена система електронних платежів (СЕП) Національного банку – СЕП-4.1 із функціональністю миттєвих кредитових переказів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Національний банк України.

«З 01 грудня 2024 року запрацювала нова версія системи електронних платежів Національного банку України – СЕП-4.1 з функціональністю миттєвих кредитових переказів (далі – миттєві перекази СЕП). Така платіжна операція передбачена змінами до Закону України "Про платіжні послуги", що набрали чинності 08 листопада 2024 року», — ідеться у повідомленні.

Зазначається, що нова версія системи передбачає миттєве зарахування коштів на рахунок отримувача з граничним часом виконання до 10 секунд, а максимальна сума однієї платіжної операції встановлена на рівні 100 тис. грн, що є оптимальним рішенням для більшості платежів для забезпечення повсякденних потреб громадян.

Станом на сьогодні до функціональності миттєвого переказу СЕП уже підключилися 11 установ, серед яких Національний банк України, АТ "Ощадбанк", АТ "Креді Агріколь Барк", АТ "Скай Банк", АБ "Кліринговий Дім», АТ "Укрсиббанк", АТ "Укрексімбанк" та інші.

Серед головних переваг нової версії СЕП-4.1 – інноваційність, прозорість та доступність. Система працює цілодобово без вихідних, а її послуги доступні всім підключеним учасникам: банкам, небанківським надавачам платіжних послуг та Державній казначейській службі України.

Читайте також: «Зимова єПідтримка» за перші 5 годин отримала понад мільйон заявок - Мінекономіки

Як повідомлялося, миттєвий переказ СЕП – це платіжна операція, завдяки якій через СЕП відбувається миттєве зарахування коштів на рахунок отримувача. Тобто надавачі платіжних послуг виконуватимуть миттєве перерахування коштів з рахунку платника на рахунок отримувача та зобов’язані одразу інформувати їх про результати проведення платіжної операції.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-