В Мінекономіки хочуть залучити додаткові кошти на розмінування, щоб очистити ліси та водойми
Про це під час п’ятого засідання секторальної робочої групи «Гуманітарне розмінування» повідомив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний, передає Укрінформ з посиланням на Мінекономіки.
«Цього року ми відкрили ринок послуг з гуманітарного розмінування та запустили механізм компенсації аграріям, які купують послуги з розмінування. На сьогодні проведено вже 39 аукціонів, економія становила понад 17%. Програма компенсації має значний попит серед аграріїв. Тож її розширення буде одним із ключових наших пріоритетів у 2025 році», — зазначив Безкаравайний.
За його словами, в державному бюджеті України на наступний рік на програму передбачено 1 мільярд гривень. Прагнемо залучити додаткові кошти на її реалізацію, щоб очистити в межах програми більші площі, як-от ліси та водойми.
На засіданні також підсумували результати протимінної діяльності в Україні цього року та обговорила плани на 2025 рік.
У 2024 році Україна затвердила Національну стратегію протимінної діяльності та Операційний план. Було очищено майже 35,5 тис. квадратних кілометрів земель.
Крім того, були посилені спроможності України, що включають більш як 150 важких машин для розмінування, понад 4 тис. саперів та 69 операторів протимінної діяльності, ще близько 60 операторів перебувають у процесі сертифікації.
В Україні був відкритий ринок з розмінування та реалізація державних програм підтримки фермерів, виробників техніки та обладнання. З’явилася нова цивільна професія – демінер, розпочато роботу із залучення до протимінної діяльності ветеранів, людей з інвалідністю тощо.
Цьогоріч запрацював Центр гуманітарного розмінування, введено процедуру сертифікації операторів, та розпочато сертифікацію обладнання для розмінування за міжнародними стандартами.
У Мінекономіки зауважують, що протягом 2025 року робота за всіма ключовими напрямками триватиме.
Як повідомлялось, секторальну робочу групу «Гуманітарне розмінування» створено у вересні 2023 року, як платформу для комплексної координації між урядом України та міжнародними партнерами за напрямом гуманітарного розмінування.
У перший рік повномасштабної війни потенційно замінованими вважалися 174 тис. кв. км української території. Сьогодні потенційно замінована територія становить близько 139 тис. км кв., що більше, ніж площа Греції, Болгарії чи Австрії.
Фото: me.gov.ua