Свириденко: Ми готові підтримати будь-якого інвестора, що приходить в Україну

Свириденко: Ми готові підтримати будь-якого інвестора, що приходить в Україну

Укрінформ
Україна розуміє всі ризики, з якими пов'язаний розвиток бізнесу в умовах війни, та вживає ефективних заходів, аби привабити інвесторів.

Про це у Берліні на 7-му Німецько-українському бізнес-форумі заявила перший віцепрем'єр - міністр економіки Юлія Свириденко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми думаємо, як ми можемо привабити інвесторів в країну: знижуємо ризики, зокрема, такими заходами як воєнне страхування… Бізнес є відкритим, ми готові підтримати будь-якого інвестора, який приходить до нашої країни. Ми маємо інвестиційний хаб та координаційний центр, де зібрані разом, в одному документі, приватні та державні проєкти. Це є ключем для координації інвестиційної політики в Україні», - розповіла вона.

Свириденко зауважила, що для німецьких інвесторів в Україні відкриті проєкти практично в усіх секторах економіки. Це стосується ІТ-сектору, енергетики, транспорту, логістики, переробної промисловості, видобутку та збагачення критичних сировинних матеріалів, цифровізації та запровадження технологічних інновацій. Всі ці напрямки, за словами урядовиці, є складовими плану розвитку України, ухваленого за погодженням Єврокомісією.

Окремо перша віцепрем'єр наголосила на важливості сектору критичної сировини. В Україні є значні поклади титану, літію та інших стратегічних матеріалів, видобуток та переробка яких із залученням європейських інвесторів може допомогти Євросоюзу зменшити залежність від Китаю у цій галузі.

Одним з найважливіших напрямків для інвестування в Україну є оборонна промисловість. Саме тут зосереджені головні інновації, оборонний сектор перетворився на потужний стимул для розвитку всієї української економіки.

Читайте також: Шмигаль назвав сім перспективних галузей для співпраці України та країн ЄС

«Унаслідок війни Україна перетворюється на одного з лідерів у сфері оборонних технологій», - сказала Свириденко.

Вона відзначила, що партнерство великої німецької компанії з одним із приватних оборонних підприємств України дозволило досягти значних результатів. І це корисно не лише для підвищення оборонної спроможності України, але також є добрим для її економіки.

В цілому, за словами Свириденко, Німеччина залишається одним з локомотивів української економіки. Існує багато прикладів, як німецькі установи та компанії сприяють розвитку бізнесу в Україні та стимулюють внутрішні інвестиції.

«Після значного падіння після російського вторгнення, цього року ми мали зростання ВВП у 4%. Перш за все – це свідчення бізнесової стійкості України. 90% українських компаній, які були зупинені в перші місяці війни, відновили свою діяльність. Безумовно, це сталося завдяки поновленню морського коридору, але також завдяки вашій підтримці. Україна – не про дотації, це про інвестиції. Минулого року їх обсяг склав 4,2 мільярда доларів, цього року сподіваємося мати на 20% більше», - підкреслила перша віцепрем'єр.

Уряд України, за її словами, намагається створити для інвесторів найбільш сприятливий бізнес-клімат, спростити доступ до інвестиційних проєктів, розкрити потенціал регіонів країни.

Читайте також: Україна запропонувала американському бізнесу співпрацювати у низці проєктів ОПК

«Як представникам бізнесу, вам треба приходити в Україну. Ми будемо вам вдячні, як партнерам, за допомогу у створенні спільних компаній, - з нашої сторони ми готові створити для цього додаткові стимули. Ви побачите, що це повністю працездатна країна, яка дуже страждає від війни, але є дуже стійкою. Її і вашим найбільш надійним ресурсом є українські люди, які добре освічені, мають великий досвід, дуже стійкі», - наголосила Свириденко.

Як повідомляв Укрінформ, загальна допомога Німеччини для України становить 37 млрд євро, що є найбільшою підтримкою серед європейських держав. Після початку повномасштабного російського вторгнення жодна німецька компанія не залишила український ринок.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-