Меморандум проти «дроп-схем» підтримали ще 24 фінустанови

Меморандум проти «дроп-схем» підтримали ще 24 фінустанови

Укрінформ
Ще 22 банки та дві фінансові компанії приєдналися до Меморандуму про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних послуг.

Про це повідомила Асоціація українських банків за підсумками зустрічі з топменеджментом провідних банків та фінансових компаній України, передає Укрінформ.

Зазначається, що "до Меморандуму про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних послуг приєдналися ще 22 банки України та 2 фінансові компанії, які є також платіжними системами".

Серед нових учасників - Укрексімбанк, Укргазбанк, Кристалбанк, КБ "Глобус", Сенс Банк та інші, а також платіжні системи ТОВ "НоваПей" (NovaPay) та ТОВ "ФК "ЕВО" (RozetkaPay).

Читайте також: Що таке «дропи» та чому проти них повстав Нацбанк

"Учасники зустрічі погодилися, що головним завданням є унеможливлення використання платіжної інфраструктури для схем «дропів», а також посилення комунікації із клієнтами щодо необхідності документального підтвердження джерел доходів", - зазначили в асоціації.

Як повідомляв Укрінформ, 10 грудня 2024 року Нацбанк і чотири великі банки-емітенти: Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк та Універсал Банк - підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку банківських платіжних послуг. 

Відповідно до документа, діятимуть ліміти на перекази «з картки на картку». Нові обмеження стосуватимуться як закордонних переказів, так і тих, що здійснюються в межах країни на рахунки будь-яких контрагентів. Їх запроваджуватимуть у два етапи: з 1 січня 2025 року - ліміт до 150 000 грн на місяць; з 1 червня 2025 року - 100 000 грн на місяць.

Як наголосив голова Національного банку Андрій Пишний, нові правила стосуються виключно клієнтів без документального підтвердження доходів, які становлять близько 1% від загальної клієнтської бази та активно використовуються в мережі "дропів", тобто осіб, які за оплату передають реквізити своїх карткових рахунків третім особам для незаконних фінансових операцій.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-