Країни Талліннського механізму за рік зібрали на кіберзахист України €200 мільйонів
Про це повідомило МЗС України, передає Укрінформ.
Відомство назвало свідченням кіберагресії нещодавну кібератаку на українські державні реєстри.
МЗС зазначило, що до створення Талліннського механізму міжнародна допомога у забезпеченні кібербезпеки України була розрізненою, позбавленою системного підходу та централізованої координації.
“Рік скоординованої роботи Талліннського механізму транслює чіткий сигнал: Україна має партнерів, які продовжуватимуть допомагати їй у захисті від російських кібератак - як під час військової агресії РФ, так і у довгостроковій перспективі”, – наголошується у повідомленні.
Особливу вдячність МЗС висловило Естонії за ініціативу та підтримку фронт-офісу Талліннського механізму.
20 грудня 2023 року міністерства закордонних справ України, Великої Британії, Данії, Естонії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі, США, Франції та Швеції створили Талліннський механізм з кібербезпеки. Він зміцнює кібербезпеку та цивільний кіберпотенціал України, посилює захист у кіберпросторі та задовольнить довгострокові потреби в кіберстійкості.
Як повідомлялося, внаслідок кібератаки 19 грудня призупинили роботу усіх реєстрів, які адмініструє Мін’юст. За словами віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - міністра юстиції Ольги Стефанішиної, загрози втрати даних із держреєстрів немає.
Служба безпеки відкрила кримінальне провадження за фактом атаки на реєстри Міністерства юстиції російських хакерів з Головного управління Генштабу ЗС РФ.
Фото ілюстративне