Ціни на нафту зросли на 1%

Ціни на нафту зросли на 1%

Укрінформ
Ціни на нафту зросли більш ніж на 1% у вівторок, 25 грудня, змінивши втрати попередньої сесії на покращення короткострокового прогнозу, пов’язаного з перспективою дещо скорочених постачань, оскільки торгівля зменшилася напередодні Різдва й свята Хануки.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє enkorr.

Ф'ючерси на нафту марки Brent встановилися на рівні $73,58, піднявшись на 95 центів, або на 1,3%. Ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate у США встановилися на рівні $70,1, підвищившись на 86 центів, або на 1,2%.

Як пише Reuters, аналітики FGE заявили, що очікують, що базові ціни коливатимуться навколо поточних рівнів у найближчій перспективі, «оскільки активність на паперових ринках знижується під час святкового сезону, а учасники ринку залишаються осторонь, доки не отримають більш чітке уявлення про глобальні баланси нафти на 2024 і 2025 роки».

Зміни пропозиції й попиту у грудні наразі сприяли їхньому нинішньому менш ведмежому погляду, кажуть аналітики FGE у записці.

Деякі аналітики також вказали на ознаки зростання попиту на нафту протягом наступних кількох місяців.

«Рік закінчується тим, що консенсус між основними агенціями щодо довгих балансів на 2025 рік починає руйнуватися», — сказав у записці Ніл Кросбі, помічник віцепрезидента Sparta Commodities з аналітики нафти.

З його слів, «короткостроковий енергетичний прогноз EIA нещодавно перевів їхні рідини на 2025 рік до нічиєї, попри те, що наступного року ми продовжуємо повертати деякі барелі ОПЕК+».

Запаси сирої нафти й дистилятів у США минулого тижня впали на 3,2 млн і 2,5 млн барелів відповідно, тоді як запаси бензину минулого тижня зросли, повідомили ринкові джерела з посиланням на дані Американського інституту нафти. Запаси бензину зросли на 3,9 млн барелів.

Підтримкою цін також був план Китаю, найбільшого у світі імпортера нафти, випустити наступного року спеціальні казначейські облігації на суму 3 трлн юанів ($411 млрд), оскільки Пекін нарощує фіскальні стимули для відновлення економіки, що похитнулася.

Стимулювання Китаю, ймовірно, забезпечить короткострокову підтримку сирої нафти WTI на рівні $67 за барель, сказав старший ринковий аналітик OANDA Кельвін Вонг.

Читайте також: В Європі третій день поспіль зростають ціни на газ - Bloomberg

Ринки також спостерігатимуть за економікою США, найбільшого у світі споживача нафти, яка оприлюднила неоднозначні дані.

У той час як споживча впевненість у грудні послабилася, нові замовлення на основні вироблені у США капітальні товари різко зросли в листопаді на тлі високого попиту на машини й продажі нових будинків відновилися, що свідчить про те, що економіка США стоїть на міцній основі наприкінці року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-