Держрибагентство скасувало аукціони на промисловий вилов через кібератаку
Про це повідомляє Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Фейсбуці, передає Укрінформ.
Зазначається, що роботу державних реєстрів, які перебувають у компетенції Міністерства юстиції України, зокрема Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, тимчасово призупинено внаслідок масштабної кібератаки рф
"️Це унеможливило отримання суб’єктами господарювання, які планують взяти участь в аукціонах на промисловий вилов водних біоресурсів, витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. У зв’язку з цим в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі» наразі скасовано оголошення про проведення 3 січня 2025 року аукціонів на промисловий вилов водних біоресурсів", - йдеться у повідомленні.
У профільному відомстві зауважили, що аукціони на промисловий вилов риби відбудуться після відновлення роботи Єдиного державного реєстру і будуть найближчим часом повторно опубліковані в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі», про що додатково буде проінформовано на офіційних інформаційних ресурсах Держрибагентства.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні цьогоріч відбулося 308 успішних аукціонів на промисловий вилов риби, за результатами яких загальна вартість лотів зросла приблизно на 34% – з 38,15 млн грн до 50,9 млн грн. Найдорожчими серед успішних аукціонів стали лоти за право промислу у пониззі річки Дністер та Дністровському лимані, де при стартовій ціні 0,28 млн грн фінальна вартість реалізації лоту досягла 3,5 млн грн.
У 2023 році, вперше в історії, розподіл державних водних біоресурсів відбувався за новими правилами, на прозорих аукціонах. Було сформовано понад 500 лотів. За рік проведено 934 аукціони. 289 із них стали успішними, завдяки чому укладено договори на здійснення господарської діяльності. До державного бюджету (за стартової ціни лотів у 7,2 млн грн) надійшли 95,5 млн грн.