Нафта дорожчає на тлі очікувань відновлення економіки Китаю

Нафта дорожчає на тлі очікувань відновлення економіки Китаю

Укрінформ
Ціни на нафту зросли в четвер, 2 січня, у перший день торгів у 2025 році, на тлі очікуваного відновлення економіки Китаю та попиту на паливо після обіцянки президента Сі Цзіньпіна сприяти зростанню.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Ціни на нафту марки Brent зросли на 17 центів, або 0,06%, до 74,82 долара за барель після того, як у вівторок, в останній торговий день 2024 року, вони підвищилися на 65 центів. Ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate США підвищилися на 19 центів, або 0,26%, до 71,91 долара за барель.

У вівторок у своїй новорічній промові президент Китаю Сі заявив, що країна впроваджуватиме більш проактивну політику для сприяння зростанню у 2025 році.

Згідно з дослідженням приватного сектору Caixin/S&P Global у четвер, промислова діяльність у Китаї зросла в грудні, але повільніше, ніж очікувалося, через занепокоєння щодо перспектив торгівлі та ризиків від мит, запропонованих обраним президентом США Дональдом Трампом.

Інвестори очікують щотижневих даних про запаси нафти в США від Управління енергетичної інформації, які були відкладені до четверга через новорічні свята.

Очікується, що минулого тижня запаси сирої нафти та дистилятів у США скоротилися, а запаси бензину, ймовірно, зросли, показало розширене опитування Reuters у вівторок.

Згідно з даними EIA у вівторок, попит на нафту в США зріс до найвищого рівня з часів пандемії в жовтні на рівні 21,01 мільйона барелів на добу, що приблизно на 700 тис. барелів більше, ніж у вересні.

Видобуток сирої нафти провідним світовим виробником зріс до рекордних 13,46 млн б/д у жовтні, що на 260 тис. барелів, ніж у вересні, йдеться у звіті.

Читайте також: Туреччина шукатиме нафту в Чорному морі

У Європі Росія на Новий рік припинила експорт газу через радянські трубопроводи, що пролягають через Україну. Зупинка не вплине на ціни для споживачів у Європейському Союзі, оскільки деякі покупці організували альтернативні постачання, тоді як Угорщина продовжуватиме отримувати російський газ через трубопровід «Турецький потік» дном Чорного моря.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-