Одна гривня згенерує шість: Шмигаль розповів про перспективи інвестицій в індустріальні парки
Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, виступаючи з трибуни Верховної Ради на тему: «Про фінансове забезпечення сектору безпеки й оборони, стан економіки і енергетики та забезпечення Їх функціонування у 2025 році», передає Укрінформ з посиланням на трансляцію виступу у Ютубі, яку вів народний депутат Олексій Гончаренко.
"Зареєстровано вже 100 індустріальних парків. Держава виділила 1,1 млрд грн на розбудову їхніх комунікацій, що дозволить швидше залучити інвестиції. За розрахунками профільного міністерства, кожна вкладена гривня згенерує до 6 грн відповідних приватних інвестицій", - сказав він.
Окрім цього, Шмигаль зазначив, що торік уряд успішно розвинув основні елементи політики "Зроблено в Україні", започаткованої у 2024 році Президентом. За словами прем'єра, це дало позитивні результати. Він також нагадав, що програма "Доступні кредити 5-7-9%" пролонгована на 2025 рік, у держбюджеті на це закладено 18 млрд грн.
"Минулого року іпотечною програмою єОселя скористалися 8,5 тисяч українських родин, зокрема військовослужбовців. На реалізацію програми у 2025 році виділено додаткові 20 млрд грн", - додав він.
Також глава уряду нагадав про грантову програму єРобота, підкресливши, що з моменту її старту держава інвестувала в розвиток малого і середнього бізнесу 11 млрд грн, що згенерувало 60 000 робочих місць. "В поточному році на фінансування грантів передбачено в бюджеті 1,4 млрд грн", — сказав він.
Окремо прем'єр розповів про програму "Національний кешбек". Він зазначив, що до програми доєдналися 1,6 тис. українських виробників, 8 млн громадян, з яких 4,5 млн є активними користувачами.
"Також активно розвиваємо механізм компенсації за купівлю української техніки, зокрема сільськогосподарської та енергообладнання. Також продовжуємо програму "Шкільний автобус". У 2025 році спрямовуємо на закупівлю шкільних автобусів українського виробництва 1, 6 млрд грн", - зазначив Шмигаль.
Глава уряду підкреслив, що важливою частиною української економіки залишається аграрний сектор.
"У 2024 році Україна зібрала третій урожай за час повномасштабної війни - 75,5 млн тонн зернових та олійних культур. Підтримуємо аграріїв грантами, доступними кредитами та субсидіями. В пріоритеті на 2025-й рік для аграрної сфери — розмінування сільськогосподарських земель та повернення їх в обробку, подальший розвиток аграрної переробки, підтримка малого та середнього фермерства, акцент на прифронтових територіях та аграрії потребують додаткової допомоги", — сказав він.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт, який усуває надмірні регуляторні бар’єри та покращує нормативне регулювання діяльності індустріальних парків.