Мінфін підтвердив потребу в зовнішній підтримці України на $39,3 мільярда
Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Мінфіну за підсумками засідання керівного комітету платформи донорів.
Зазначається, що 14 січня відбулось 12-те засідання Керівного комітету Української платформи донорів в онлайн форматі. У фокусі уваги були забезпечення макрофінансової стабільності України у 2025 році, відновлення та енергетика, а також стан впровадження реформ.
У заході взяли участь Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко, віцепрем’єр-міністр з відновлення України - міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба, Координатор з питань допомоги США в Європі та Євразії у Державному департаменті США Марія Лонгі та гендиректор Генерального директорату Єврокомісії з питань політики сусідства Герт Ян Купман, представники країн-партнерів та міжнародних фінансових організацій.
Марченко подякував колегам за активну співпрацю у межах Платформи. На сьогодні вона налічує вже 23 учасників, зокрема, країни, які є постійними і тимчасовими членами чи тимчасовими спостерігачами, а також 7 міжнародних фінансових організацій.
У 2024 році економіка України продемонструвала зростання, заявив Марченко.
"Податкові та митні доходи бюджету збільшились на 9,4 млрд дол. США, близько 6,5% ВВП, порівняно з 2023 роком. Кошти було спрямовано на забезпечення військових потреб країни. Загалом понад половина видатків бюджету-2024 була передбачена на сектор безпеки та оборони. Зовнішня бюджетна підтримка склала 41,7 млрд дол. США..." - зауважив міністр.
Однак виклики для фінансової системи зберігаються і цьогоріч.
"Міністерство фінансів вживає заходів для збільшення внутрішніх доходів держбюджету, але потреба у міжнародній підтримці залишається - 39,3 млрд дол. США”, - зазначив Марченко.
Міністр фінансів України висловив вдячність країнам G7 та ЄС, а також міжнародним фінансовим організаціям за рішення щодо підтримки України у забезпеченні критично важливих бюджетних потреб у 2025 році.
Окремо сторони обговорили стан впровадження реформ в Україні, зокрема, реформу управління публічними інвестиціями (Public Investment Management, PIM), що має збільшити ефективність та прозорість відбудови.
“Комплексний підхід до реформування важливий для економічного зростання та інтеграції України в Європейський Союз. У 2024 році Україна виконала 200 заходів з Матриці реформ”, - додав міністр.
Учасники платформи наголосили на готовності шукати нові механізми забезпечення фінансових, і не тільки, потреб України, підсумували в пресслужбі міністерства.
Як повідомлялось, у 2024 році затверджено Єдиний портфель публічних інвестицій (2025 Single Project Pipeline). Наразі він складається з 769 проєктів вартістю понад 60 млрд дол. США; 92 проєкти вже відібрано урядом України для фінансування.