Закарпаття може встановити антирекорд явки на вибори
Про це керівник закарпатського осередку КВУ Дмитро Тужанський сказав в ексклюзивному коментарі Укрінформу.
“Закарпаття ніколи не вирізнялося високою явкою на виборах, але цьогоріч є всі підстави для встановлення антирекорду”, - відмічає Тужанський.
На його думку, низька явка пояснюється трьома ключовими факторами.
"Перший: кількість тих, хто виїхав працювати за кордон – безпрецедентна", - каже експерт КВУ.
Другий фактор — це надзвичайно низька увага до регіону з боку кандидатів у Президенти.
Виборча дільниця в закарпатському Берегові / Фото: Гудак Сергій, Укрінформ“Очевидно, 956 тисяч виборців, які офіційно зареєстровані на Закарпатті, не така вже й важлива цифра у всеукраїнських політичних розкладах. Лише 7 з 39 кандидатів у Президенти відвідали регіон, і жоден з кандидатів навіть не спробував бодай якось адаптувати свої гасла чи пункти програми саме під Закарпаття. І це при тому, що за останні 5 років проблеми в регіоні не змінюються, а лише накопичуються та загострюються”, - наголосив Тужанський.
Вибори Президента України в Ужгороді / Фото: Гудак Сергій, УкрінформТретій фактор, про який згадав експерт, це робота команд кандидатів у Президенти.
“На рівні Закарпаття вона була практично непомітна. Вся агітація звелася до бігбордів та телереклами. Якість роботи представників кандидатів у Президенти на цих виборах дуже низька, її практично не було. У штабах більшості кандидатів не було людей, аби заповнити свої квоти у виборчих комісіях, не те, що проводити активну агітацію та зустрічі” - сказав Тужанський.
Виборча дільниця в селі Підвиноградів на Закарпатті / Фото: Гудак Сергій, УкрінформНа його думку, усе це у сукупності й дало таку низьку явку на Закарпатті - за даними КВУ станом на 15 годину на Закарпатті проголосувало всього 29% виборців.
За інформацією ЦВК, на Закарпатті розташовано 6 виборчих округів, 811 виборчих дільниць, орієнтовна кількість виборців – 946 028 осіб.
31 березня в Україні відбуваються вибори Президента.