Росфейк: українського вчителя відправили на фронт з мисливською рушницею без набоїв
Нещодавно пропагандистський телеграм-канал поширив допис, в якому стверджується, що мобілізованих на Харківщині відправляють на фронт без неналежного комплектування. Для «підтвердження» свого наративу вони заявляють, що про втрати українських військових, у тому числі й 92-ї окремої механізованої бригада імені кошового отамана Івана Сірка, вже писало американське видання WSJ.
Росіяни також навели скріншот з Фейсбук-сторінки 92-ї ОМБр. В ньому йдеться про збір коштів для військового Сергія Чубаса, який є вчителем Петропавлівського ліцею №1. Зі скріншоту випливає, що головною метою збору коштів нібито є придбання патронів для захисника. В дописі пропагандисти переконують, що їм буцімто вдалося зв’язатися з дружиною С. Чубаса, і вона підтвердила інформацію про те, що її чоловікові видали мисливську рушницю без патронів і відправили на фронт.
Цей фейк. З’ясувалося, що С. Чубас є вчителем Петропавлівськго ліцею №1, який на Дніпропетровщині, а не на Харківщині. Крім того, сам скріншот виявився підробкою. Пропагандисти при перекладі зробили в ньому безліч граматичних помилок. Наприклад, створюючи фейк російською, вони написали найменування ліцею, в якому працює С. Чубас, українськими літерами, а ім’я захисника російськими, але на український лад. Крім того, використали фемінітив, звертаючись до С. Чубаса.
Але росіяни не тільки помилися в перекладі, а й від себе підробили частину тексту. В оригіналі написано, що для виконання бойових завдань захиснику необхідна амуніція. Саме через це було оголошено збір. Тим часом, пропагандисти написали, що захиснику потрібні саме патрони.
В коментарі Укрінформу брат С. Чубаса, який і був ініціатором збору коштів, підтвердив, що інформація росіян неправдива.
Раніше росіяни вже створювали фейк про одну зі шкіл на Полтавщині. Тоді вони підробили навчальний план. В ньому нібито мало бути більше годин польської мови, ніж української. Таким чином пропагандисти намагалися підтвердити власний наратив щодо неминучої окупації України Польщею.
Дмитро Бадрак