Чому російські діти готові «різати єврейців»: дайджест пропаганди за 30 жовтня 2023 року

Чому російські діти готові «різати єврейців»: дайджест пропаганди за 30 жовтня 2023 року

Укрінформ
У РФ насаджується ненависть до всього, що не вкладається в путінську ідеологію.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди за 30 жовтня 2023 року.

  1. Що врятувало ізраїльтян у Махачкалі
  2. Як вплинули «бандерівці» на розум дагестанців
  3. Де у РФ було «допущено упущение»
  4. З чим підходить Росія до свого Дня єдності

Що врятувало ізраїльтян у Махачкалі

30 жовтня стало відомо, що один із поліцейських, який постраждав під час спроби єврейського погрому в аеропорту Махачкали, помер від отриманих травм. За офіційними даними, у дагестанських лікарнях залишалися від п’яти до десяти людей, двоє з них у тяжкому стані з черепно-мозковими травмами.

НАСПРАВДІ, якщо громадяни Росії так поставилися до власних правоохоронців, то важко уявити, що б сталося з ізраїльтянами/євреями, які мали прилетіти на тому рейсі з Тель-Авіву, який погромники і зустрічали в аеропорту Махачкали. 

Портал Ynet наводить розповідь 26-річного жителя Єрусалиму на ім’я Шмуель, який летів до Дагестану на зустріч із нареченою, яка там живе. За його словами, на борту літака крім нього було 15 ізраїльтян, включаючи дітей. Якщо не знати, що це розповів один із його пасажирів, можна подумати, що йдеться про бойовиків ХАМАС, а не про громадян Росії.

За словами ізраїльтянина, поліція евакуювала пасажирів до автобуса, який став їздити льотним полем. За автобусом біг натовп і кидав у нього каміння. Усередині автобуса кричали діти, одна дівчинка постраждала від уламка скла, що потрапив в неї. Поліції було дуже мало, і вона нічого не робила. В якийсь момент натовпу вдалося зупинити автобус. Вони зайшли всередину, пішли від людини до людини і питали їх, мусульмани вони чи євреї. «Я сказав, що я мусульманин, тому що мені було страшно. На щастя, вони мені повірили і пішли далі».

Через 4 години на місце прибув вертоліт російської армії, на якому його та інших ізраїльтян евакуювали на військову базу, попередньо розігнавши натовп пострілами у повітря. Шмуель каже, що від розправи багатьох пасажирів-ізраїльтян врятувало лише те, що вони говорили російською.

Наступного разу може не врятувати. Принаймні, євреїв у часі Другої  світової війни знання німецької не вберегло.

Як вплинули «бандерівці» на розум дагестанців

Путін очікувано звинуватив західні та українські спецслужби в організації заворушень в аеропорту столиці Дагестану. «Непогано було б тим, хто так дбає нібито про громадян Ізраїлю, провести розслідування, чим займаються їхні спецслужби в Україні, якщо вони ініціюють погроми в Росії», – заявив диктатор.

Раніше аналогічну заяву зробив МЗС РФ. Отже, офіційна позиція Кремля зрозуміла: у всіх проблемах Росії  винуваті Україна та Захід.

Але в історії з тим, як «бандерівці» вплинули на розум дагестанців,  головне слово «вплинули». Саме цим і пояснюється, як пропаганда примудрилася втовкмачити росіянам, що «українці – нацисти», «американці сплять і бачать, щоб розвалити Росію», «в Європі одні геї» і тому подібну маячню. Тепер цей ряд поповнив і «треба різати єврейців».

НАСПРАВДІ, все просто: в Росії (вже й серед дітей) насаджується ненависть до всього, що не вкладається в путінську ідеологію. І саме пропаганда, як ніхто інша, цю ненависть вигодувала, виплекала і виростила. Але тепер Путін стоїть перед дійсно великою проблемою, яка має два аспекти.

Перший: припиняти пропаганду суцільної ненависті вкрай небезпечно, оскільки на ній й вибудована вся його ідеологія. Другий – продовжувати й надалі нагнітати цю атмосферу ризиковано. Оскільки люди, які накопичили величезний потенціал ненависті, шукають, куди її виплеснути. І зрештою знайдуть: і не на «українських нацистів», «американських імперіалістів» чи на «єврейців», а на самих росіян. Піде війна всіх проти всіх. Інакше вже й бути не може. Адже історія доводить: із ким би росіяни не починали воювати, завершується це боротьбою один з одним.

Де у РФ було «допущено упущение»

Головний наратив на тлі махачкалинських подій: «саме Київ максимально зацікавлений у дестабілізації ситуації в Росії та її дискредитації на міжнародній арені». Заради його просування була вигадана історія про те, що чутки про нібито переселення ізраїльських біженців на територію мусульманських республік РФ запустив паблік «Ранок Дагестану», який адмініструється з України, а саме – російським екс-депутатом Іллею Пономарьовим.

Путін також пов’язав конфлікт на Близькому Сході та заворушення в Махачкалі з війною в Україні: «Треба розуміти, де знаходиться павук, який намагається обплутати своєю павутиною всю планету. І хоче добитися нашої з вами стратегічної поразки на полі бою, використовує обдурених ним впродовж десятиліть людей на території України».

НАСПРАВДІ, Пономарьов підтвердив, що колись мав відношення до «Ранку Дагестану», але, за його словами, з осені минулого року стосунку до нього не має. І при всій повазі – він не той «павук», з яким бореться Путін.

Керівник Дагестану Меліков, коментуючи заворушення в аеропорту Махачкали, визнав, що «упущенние было допущено» в інформаційній роботі правоохоронних органів. Цікаво, як всі ці «упущения» відбуваються на тлі вже проведеної масової зачистки усього російського інформаційного простору. В який, за задумом Кремля, «жодна миша» не має проскочити. 

Але подібним зізнанням російський чиновник підтвердив, що ця миша довела критичну вразливість інформаційної стіни путінського режиму. До того ж не деінде, а на Кавказі.

Адже те, що спочатку дозволяв собі один Кадиров (якого Путін хоч якось намагається контролювати), поступово перетворюється у масове явище, впоратися з яким кремлівському павуку з кожним разом буде все важче. І він це розуміє. Інакше б не списував власну слабкість на «підступний Захід». Так робив і СРСР. До чого його це зрештою довело – відомо.

З чим підходить Росія до свого Дня єдності

Цікаво, що великий розбір перерваних польотів в аеропорту Махачкали відбувається на тлі підготовки до 4 листопада – Дня єдності Росії. Буде сказано багато слів про те, що «жодним павукам не вдасться розхитати єдність росіян».

НАСПРАВДІ, у Росії до приходу більшовиків цей день 250 років дійсно відзначали як свято, проте Ленін його заборонив. У Суздалі був мавзолей Дмитра Пожарського (який й очолив народне ополчення проти тодішньої російської смути), але цей будинок повністю знищили.

У 2004 році Путін запропонував знову відзначати це свято. Пояснення просте: на тлі першого Майдану в Україні він дуже боявся російських потрясінь.

Багато експертів припускають, що Росія після Путіна насправді може знову опинитися в ситуації смути. Адже жодних працюючих інституцій і традицій демократичної ротації влади в ній більше не лишилося.

Кримський історик та громадський активіст Максим Осадчук називає російський День народної єдності формальним та внутрішньо порожнім святом: «Він використовується для мобілізації певної частини електорату навколо якогось порядку денного. Його метою було створити образ російської нації. Невипадково протягом багатьох років навколо цієї дати групувалися ультраправі, а то й відверто нацистські сили. Свого часу так звані російські марші на 4 листопада збирали чимало людей під відверто расистськими гаслами. Наразі свято включено до загальнодержавної ідеологічної канви та покликане символізувати єдність Росії, яка, за словами Путіна, не має меж…».

Але з того часу межі путінської Росії вже набагато вужчі, ніж він собі уявляє. Ба більше, вони потроху вже промальовуються: від Хабаровська до Махачкали. Не кажучи вже про так звані «нові регіони».

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-