Снайпери, Гончаренко та «Азов»: як роспроп «малює» фейковий український слід на протестах у Грузії
Укрінформ
Російські пропагандисти вдалися до підробки документів, маніпуляцій та редагування фото, аби «підтвердити» втручання України у грузинські вибори
26 жовтня у Грузії відбулись парламентські вибори. За даними грузинської Центральної виборчої комісії, на них перемогла проросійська правляча партія «Грузинська мрія». Втім, президентка країни Саломе Зурабішвілі та опозиційні політичні сили не визнали цих результатів та заявили про масові фальсифікації. На тлі цього чимало громадян Грузії, які не згодні з даними результатами, вийшли на акції протесту.
Російська пропаганда одразу «знайшла» у цих протестах «український слід» задля загострення ситуації.
Поширювати фейкові матеріали російські пропагандистські ЗМІ почали ще до голосування у Грузії. Зокрема, 25 жовтня інформагентство ТАСС створило одразу дві пов’язані між собою новини про начебто підготовку представниками українських спецслужб «екстремістів», буцімто для дестабілізації ситуації у Грузії. Далі їх почали тиражувати інші російські ЗМІ та низка кремлівських ботів у соцмережі Х.
Спочатку ТАСС оприлюднив нібито відповідь начальника Маріупольського районного управління поліції у Донецькій області Олега Ягольника на запит Головного управління СБУ у Дніпропетровській області. У цьому «документі» йдеться, що СБУ начебто шукає українських та грузинських громадян, які раніше проживали в Україні, а після початку повномасштабного вторгнення РФ переїхали до Грузії чи планують це зробити.