Роспроп поширив фейк, що в Європарламенті нібито звинувачують Україну у злочинах проти власних дітей

Роспроп поширив фейк, що в Європарламенті нібито звинувачують Україну у злочинах проти власних дітей

Укрінформ
Пропагандисти використали старий виступ колишнього євродепутата з Нідерландів, який був членом проросійської партії FVD "Форум за демократію"

Російські ЗМІ, телеграм-канали, боти у соцмережах Х, Facebook та YouTube поширюють виступ у Європейському парламенті колишнього депутата від Нідерландів Марселя де Граафа. У своєму спічі він зазначає, що викрадені РФ українські діти є начебто «біженцями» у РФ, які потерпали від «українських» бомбардувань. Він закликає зняти ордер Міжнародного суду в Гаазі на арешт російського диктатора Володимира Путіна і натомість видати його Президенту України Володимиру Зеленському, який начебто «винний» у цих злочинах.

Це фейк. По-перше, це особиста, не підкріплена фактами, думка Марселя де Граафа. По-друге, його пропагандистські тези про начебто перемогу РФ у війні проти НАТО та США в Україні часто цитує державне російське агентство ТАСС, хоча ані Альянс, ані Сполучені Штати не беруть участі у цьому конфлікті. Тобто нідерландський політик підтримує та поширює російський наратив, яким РФ намагається виправдати незаконну та нічим не спровоковану агресію проти України.

По-третє, де Грааф вів у Європарламенті антиукраїнську діяльність. 2 березня 2022 року він був одним із 13 євродепутатів, які проголосували проти засудження російського вторгнення в Україну.

В рамках європейського розслідування щодо російського інформаційного впливу за допомогою чеського сайту «Голос Європи», який, за даними європейських ЗМІ, фінансує Віктор Медведчук у помічника де Граафа пройшли обшуки у травні 2024 року.

Зазначимо, що російська пропаганда двічі використала виступ нідерландця. Вперше тези його спічу в РФ поширювали у березні 2024 року, але без відео.

Тоді 51 депутат Європарламенту підписав листа, в якому було висловлено обурення  через цей перфоманс.

Зазначимо, що проросійські погляди де Граафа не допомогли йому знову обратися до законодавчого органу ЄС. Його партія не набрала потрібної кількості підписів для участі у виборах.

У травні 2023 року судді Міжнародного кримінального суду (МКС) видали ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та російської дитячої омбудсменки Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у воєнних злочинах у вигляді незаконної депортації та переміщення населення, зокрема дітей, з окупованої території України, щонайменше з 24 лютого 2022 року.

Поширення фейку про виступ де Граафа спрямоване на дискредитацію української влади та виправдання російського диктатора на тлі повідомлень про можливі переговори щодо закінчення воєнних дій в Україні.

Як повідомляв Укрінформ, раніше роспроп запустив чергову серію фейкових наративів про Україну перед візитом Президента Зеленського до США для просування старих кремлівських методичок.

 Андрій Оленін

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-