
Росфейк: співаки Джаред Лето та Біллі Айліш «дадуть концерти» в окупованому Криму
Російські телеграм-канали та боти у соцмережах поширюють нібито частину запису з онлайн-трансляції в Інстаграмі американського актора та соліста рок-гурту Thirty Seconds to Mars Джареда Лето. На відео він буцімто каже, що готовий дати «пекельний» концерт у Криму до «річниці возз'єднання» тимчасово окупованого українського півострова з РФ.
Також російські пропагандисти поширюють скріншот буцімто сторіс в Інстаграмі продюсера американської співачки Біллі Айліш, Брендона Гудмана, де він «анонсував» концерт виконавиці у Криму.
Окрім цього, фейкороби опублікували скріншот нібито з сайту з продажу квитків, де зазначено, що «концерт Айліш» відбудеться 12 червня 2025 року.

Це фейк. По-перше, відео з Джаредом Лето - це діпфейк. Воно було створене за допомогою інструментів штучного інтелекту. У згенерованому ШІ ролику можна помітити, що під час розмови міміка співака є неприродною, зокрема у нижній третині обличчя. Окрім цього, на чолі Джареда Лето в певний момент з'являються зморшки, однак потім вони зникають.
По-друге, Брендон Гудман не робив сторіс із посиланням на купівлю квитків на концерт Біллі Айліш у Криму. Пропагандисти створили відео за допомогою графічного редактора. Продюсер загалом не дуже активно веде свій акаунт в Інстаграмі. Остання публікація датується 15 грудня 2024 року, він присвятив її появі дитини у своїй родині.
Зазначимо, що Біллі Айліш цього року дійсно має великий концертний тур у Європі. Зокрема 11 червня у неї запланований виступ у Парижі, а 14 червня – у Барселоні. Однак концерту в тимчасово окупованому РФ Криму у її розкладі немає. Російські пропагандисти знайшли «вікно» у розкладі туру і для правдоподібності фейку вирішили «вписати» туди Крим.

Біллі Айліш підтримала Україну на початку повномасштабного вторгнення РФ. Співачка брала активну участь у благодійних проєктах на підтримку нашої країни та присвятила українцям пісню «Your Power».
Подібні фейки є спробою легалізувати в очах світу окупацію Росією українських територій.
Як повідомляв Укрінформ, раніше роспроп поширив фейк, що в Україні за рік зафіксували майже 8,5 тисяч випадків порушень прав журналістів.
Андрій Оленін