Росфейк: На Закарпатті проводять «опитування» щодо вступу «угорськомовних» районів до складу Угорщини

Росфейк: На Закарпатті проводять «опитування» щодо вступу «угорськомовних» районів до складу Угорщини

Укрінформ
Пропагандисти РФ підробили рекламу в Інстаграмі 

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють скріншоти з нібито інтернет-опитуванням, яке «проводить» на Закарпатті Bethlen Gábor Kollégium. Мешканцям пропонують відповісти на такі запитання: «Як ви ставитеся до ідеї приєднання деяких районів Закарпаття до Угорщини?», «Як ви проголосували б у разі проведення референдуму?», «Як відреагує Україна?», «Чи має це вирішувати ЄС та НАТО?» тощо.

На думку пропагандистів,  це свідчить про підготовку Будапештом «приєднання» частини українських територій.

Відео дня

Це фейк. Такого «опитування» немає у профілі Bethlen Gábor Kollégium в Інстаграмі. Це угорськомовний коледж у місті Аюд в Румунії, який надає базову та загальну шкільну освіту. По суті, він є школою-інтернатом і не має жодного відношення до соціологічних опитувань.

Пропагандисти використали графічний редактор для створення фейкового опитування українською мовою від імені коледжу та нібито таргетованої реклами для допису. Зазначимо, що жодних посилань на «опитування» не вказується.

Таким чином, російські пропагандисти вирішили створити черговий фейк щодо наміру «окупації» країнами НАТО української території. Щоб надати більшої переконливості своїй дезінформації, фейкороби вирішили використати навчальний заклад, проте не перевірили, що це школа-інтернат, яка не проводить опитувань такого рівня.

Зазначимо, що на картинці, яку використали для фейку, зображено село Колочава Хустського району Закарпатської області. У населеному пункті проживають переважно українські етнічні групи: бойки, лемки та гуцули.

Російська пропаганда продовжує поширювати фейковий наратив про те, що Україна - це буцімто штучно створена країна, яка має бути поділена між сусідніми державами. Саме для цього поширюються фейки про начебто спроби анексувати українські землі з боку європейських країн. Таким чином РФ намагається погіршити відносини між Україною та Угорщиною, маніпулюючи питанням нацменшин.

Як повідомляв Укрінформ, раніше роспроп поширив фейк про те, що Чернівецька область готується до об’єднання з Румунією

 Андрій Оленін

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: