Українські слідчі встановили шістьох винних у збитті Боїнга

Українські слідчі встановили шістьох винних у збитті Боїнга

Укрінформ
Українській стороні відомі винуватці катастрофи Боїнга-777 "Малайзійських авіаліній", збитого влітку минулого року під Донецьком.

Про це сказав в інтерв'ю газеті "Сегодня" екс-начальник Головного слідчого управління Служби безпеки України і співголова міжнародної слідчої комісії з розслідування трагедії генерал-майор Василь Вовк.

"Ми знаємо прізвища мінімум шести осіб, причетних до цього злочину, - трьох громадян України і трьох росіян. Вони встановлені слідством, кожному відповідно до процесуального законодавства необхідно оголосити підозру про скоєний злочин і притягати до кримінальної відповідальності. У нас п'ять кримінальних проваджень, цього достатньо, аби, не розпорошуючи зусилля, зосередитися на кожному підозрюваному", - зазначив Вовк.

Він також розповів, що СБУ відпрацювала не одну, а ряд версій, провела серію експертиз, інших слідчо-оперативних заходів, які дозволили переконатися у тому, що у лайнер влучила ракета російського комплексу "Бук". Відповідні висновки направили до міжнародної комісії з розслідування катастрофи (до комісії входять представники правоохоронних органів Нідерландів, Бельгії, України, Австралії та Малайзії). Вони були долучені до багатотомної справи і, разом з іншими матеріалами, опубліковані голландським урядом.

Читайте також: У справі про катастрофу Боїнга можуть створити міждержавний суд

"Як громадянинові мені зрозуміло - Боїнг був збитий ЗРК "Бук", завезеним з території РФ разом із російським військовим екіпажем, який і здійснив пуск ракети по пасажирському літаку. А як слідчий поки не можу визначити дві важливі обставини: чи був у злочинців намір на поразку саме цього літака (що, втім, не змінює кваліфікацію і рівень покарання) та на якому рівні військово-політичного керівництва РФ приймалося рішення про застосування комплексу з метою збити лайнер", - сказав генерал СБУ.

Вовк також зазначив, що родичі жертв трагедії вимагають відшкодування морального і матеріального збитку.

"Сумарно розміри позовів доходять вже до 1 млрд доларів США. Швидше всього, вони перевищать цю цифру і стануть сумним рекордом в історії світової авіації. Позови подають і на "Малайзійські авіалінії", для яких ця катастрофа стала другою минулого року, і на амстердамський аеропорт "Схіпхол", звідки вилітав Боїнг. Для авіакомпанії, чий імідж міжнародного перевізника сильно похитнувся, шанси збанкрутіти досить великі. На цьому фоні рішення про притягення російських військових, бойовиків так званих "ДНР", "ЛНР" до кримінальної відповідальності набуває ще більшої актуальності, інакше й Україні не уникнути фінансових претензій", - підкреслив генерал.

Читайте також: МН-17: експерти вивчають щось схоже на шматки ракети від Бука

Він висловив переконання, що міжнародній слідчій комісії варто поспішити з оголошенням остаточних результатів роботи. Тим часом терміни знову зміщуються. "Голландська сторона пояснює це прагненням до максимальної об'єктивності. Це її право. Хоча я вважав і вважаю, що потрібно діяти активніше", - сказав Вовк.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-