У Києві внаслідок ворожої атаки пошкоджений костел святого Миколая - вітражі та вежі

У Києві внаслідок ворожої атаки пошкоджений костел святого Миколая - вітражі та вежі

Ексклюзив
Укрінформ
Унаслідок вранішнього ворожого ракетного удару по Києву вибуховою хвилею пошкоджено фасадне вітражне скло на вікнах, а також вежі костелу святого Миколая, пам'ятці архітектури національного значення.

Як передає Укрінформ, про це повідомив у коментарі Укрінформу настоятель римо-католицької парафії святого Миколая у Києві о. Павло Вишковський.

"Пошкоджені головні вежі, які чекають на повернення хрестів, скло повилітало і частково пошкоджені вітражі спереду. Але інші будівлі навколо постраждали набагато більше. Слава Богу, ніхто не постраждав, зранку в костелі була меса, я теж зранку в костелі. Чекаємо на комісію від Міністерства культури. Довкола багато пожежників", - зазначив Павло Вишковський.

За словами настоятеля, навколо костелу наразі чергують рятувальники ДСНС та інші відповідні служби.

Як повідомив Український міжнародний інститут реставрації у Фейсбуці, "вибуховою хвилею пошкоджене фасадне вітражне скло на костелі святого Миколая, памʼятці архітектури національного значення (охоронний номер 260108/1)". "Також вибуховою хвилею пошкоджені вікна адміністративної будівлі Національного будинку музики, що поруч костелу", - йдеться у дописі.

Згодом настоятель костелу св. Миколая о. Павло Вишковський додав, що незважаючи на те, що сталося, у храмі пройдуть святкові Різдвяні меси 24 і 25 грудня. "Це буде демонстрація нашої незламності, тому що ніхто і ніщо не вкраде в нас Різдво”, - підкреслив настоятель.

Як повідомляв Укрінформ, 3 вересня 2021 року в костелі Святого Миколая в Києві сталася пожежа, внаслідок якої згорів орган. Причиною займання було коротке замикання в органі. Вогнем було пошкоджено внутрішнє оздоблення будівлі та інструмент.

Читайте також: Ракетна атака на Київ: пошкоджені будинки й тепломагістраль, госпіталізували двох постраждалих

У вересні 2020 року уряд прийняв розпорядження, яким визначив перспективне завдання – передачу костелу святого Миколая в постійне безоплатне користування парафії святого Миколая Київсько-Житомирської дієцезії Римо-католицької церкви в Україні.

Це можливо буде зробити після внесення змін до законодавства та після того, як Національний будинок органної і камерної музики отримає інше приміщення.

Костел Святого Миколая в Києві зведений у 1899-1909 роках у неоготичному стилі київським архітектором Владиславом Городецьким.

Фото в тексті надані настоятелем парафії святого Миколая отцем Павлом Вишковським

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-