Саакашвілі звинувачує фіскальну службу

Саакашвілі звинувачує фіскальну службу "у корупції під виглядом реформи"

Укрінформ
Голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі критично оцінив ініційоване Державною фіскальною службою України рішення про встановлення єдиної митної вартості при імпорті товарів, охарактеризувавши його "новою хвилею корупції під виглядом реформи".

Про це Саакашвілі написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

 "В черговий раз ДФС намагається провести псевдореформу замість встановлення чесних правил гри, що ще більше погіршує стан бізнесу. Проігнорувавши надії імпортерів на справедливі ціни розмитнення, прем'єр-міністр підписав постанову №724, згідно з якою усі товари тепер почали розмитнювати не за фактичною (згідно з Митним кодексом), а заздалегідь визначеною ДФС ціною. Сьогодні оформлення (вантажів - ред.) на всіх митницях паралізоване", - зазначив Саакашвілі.

Голова ОДА нагадав, що постанова була підписана «з метою забезпечення рівних умов здійснення зовнішньоекономічної діяльності». Однак зауважив, що "коли бізнес в чомусь і буде рівним, то лише в тому, що зараз він стане однаково безсилим перед маніпулюванням вартістю в ручному режимі з боку ДФС. Цією постановою бізнес зобов'язують розмитнити свій вантаж за цінами ДФС. Більш того, ДФС має забезпечити використання цих орієнтовних цін розмитнення. Упевнений, вони з радістю виконають це «почесне» завдання, адже для сьогоднішніх корупціонерів це, навіть, і краще".

"Але ж проблема була в тому, що ціни розмитнення кардинально відрізняються по різних регіонах, - акцентував Саакашвілі. - Ми заявляли, що вантаж має оформлятися за ціною договору, як у всіх розвинених країнах. Якщо ціну визначити неможливо, то згідно із СОТ, може використовуватися так званий резервний метод. Саме цей метод був важелем махінацій на митниці, коли митник міг особисто поторгуватися з імпортером про прийнятну ціну. Ми наполягали, що визначення ціни за резервним методом не може різнитись між регіонами у 5 разів і пропонували вже випробуваний міжнародним співтовариством підхід. А вони хочуть вирішити цю проблему, просто підігнавши усі товари під одну гребінку!"

Читайте також: ДФС звільнює керівництво митниць у 8 областях

Саакашвілі наголосив, що "по-перше, це вбиває бізнес. Бізнесмен може робити, що хоче: домовлятися про знижки на великі партії товарів, шукати краще співвідношення «ціна-якість», мати постійних постачальників. Але життя української митниці буде йти своєю дорогою, абсолютно паралельною реальному бізнес-середовищу. Якщо, наприклад, імпортер купив деталі для свого машинобудівного заводу по реальному прозорому контракту за 100 тисяч доларів, а в митниці він не «свій» і в базі ДФС ці деталі коштують 500 тисяч, то імпортер буде просто поставлений перед фактом. По-друге, покажіть мені країну, в якій Ви приходите на митницю, і вам кажуть: «Ось у нас тут база, і вартість вашого товару ми визначимо по ній. Нас не цікавлять ваші усілякі інвойси, договори, ми знаємо ціни краще». І, нарешті, це суперечить всім міжнародним нормам".

"Україна є членом ГУТТ, в якій чітко вказано, що першорядним методом є визначення митної вартостi за ціною контракту. І резервний метод можна застосовувати тільки в тому випадку, якщо ціну контракту визначити не можна. Насіров готовий закрити очі навіть на міжнародні норми, аби залишити діючі порядки, що паразитують на митниці? На жаль, це ще один випадок, коли під виглядом реформ, ще більше погіршується становище бізнесу, - резюмував голова Одеської ОДА.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-