200 киян навчились методам OSINT та медіа-розвідки
Цього разу на навчання до Дмитра Золотухіна (керівник проекту OSINT Academy, директор Інституту постінформаційного суспільства) зібралось приблизно 60 учасників. Мета проекту – навчити всіх бажаючих використовувати новітні технології OSINT (Open Source Intelligence - розвідка по відкритих даних) для створення суспільно-важливого контенту, зокрема про корупціонерів та політиків, для розпізнавання «фейків», неправдивої інформації окремих ЗМІ тощо.
Загалом за період лютий-травень 2016 р. у Києві пройшло 4 тренінги, які відвідало понад 200 бажаючих. Окрім журналістів, волонтерів, громадських активістів та блогерів, високим попитом OSINT-техніки користуються у юристів, PR-фахівців, працівників силових структур. Цікавість до інформаційної розвідки виявили студенти НАУ факультету Телекомунікації та захисту інформації, а також представники бізнесу. Згідно даних оброблених анкет «зворотного зв’язку» навчального проекту, на питання «Що виявилось найцікавішим на навчанні?» переважна більшість вказувала: «Демонстрація дослідження конкретної людини» та «Інструменти розвідки у соціальних мережах».
Тренінги по медіа-розвідці та OSINT-технікам проводяться в рамках соціального освітнього проекту OSINT Academy і вже відбулися в 11 містах України для понад 600 учасників (звіти).
«Успішним результатом проекту для нас не є висока кількість відвідувачів тренінгів, натомість ми маємо надію на появу більшої кількості професійних журналістських розслідувань в Україні, - зауважив Дмитро Золотухін, - Це стосується не лише боротьби з російською агресією та появою фейків, що створює пропаганда РФ. Я особисто буду радий бачити, що передані знання стануть в нагоді та додадуть професіоналізму нашій журналістиці у сфері розслідування корупційних схем. Більшість користувачів Інтернету навіть на замислюється над можливостями, які постають перед ними у сфері практичних інструментів перевірки та пошуку інформації».
Довідка
Всеукраїнський освітній проект OSINT Academy організований Інститутом постінформаційного суспільства за сприяння фонду European Endowment For Democracy та Міністерства інформаційної політики України.
Контакти:
Дмитро Золотухін, керівник проекту
380 67 216 77 33