Плити ОСБ, що це за будматеріал, його переваги та недоліки, необхідні умови зберігання
Ідеальних матеріалів, що застосовуються у будівельній галузі, на даний час не існує. Кожен із використовуваних у ремонтах, при зведенні будівель та споруд, різних конструкцій має свої переваги та недоліки. Не виняток і ОСБ. Плити мають свої плюси та мінуси, їх властивості зумовлюють можливість використання лише за певних умов, у тих чи інших сферах будівництва.
Що являє собою плита ОСБ?
Це багатошаровий матеріал, основою, якого є тріска натуральної деревини, яка з'єднана, склеєна спеціальними синтетичними смолами та восками. При цьому в кожному з шарів стружка спрямована у певну сторону, вздовж або впоперек листа. Така конструкція надає плиті підвищеної міцності, стійкості до механічних впливів і пружності.
Переваги та недоліки плит ОСБ
-
Досить висока міцність як на вигин, так і на розрив. Ці властивості зумовлені особливою структурою матеріалу. Стійкість до механічних впливів дозволяє використовувати ОСБ плити для будівництва в сейсмонебезпечних регіонах.
-
Стійкість до дії вологи. Смоли і віск у складі матеріалу забезпечують йому відмінні вологовідштовхувальні здібності. У разі перебування матеріалу у вологому середовищі відсоток набухання становить лише 17-25 %.
-
Відмінне шумопоглинання та звукоізолююча здатність.
-
Низька вага. Вона коливається в залежності від товщини та розмірів плити в межах від 15 до 40 кг.
-
Простота та легкість обробки. Плиту ОСБ можна різати, шпаклювати, шліфувати, фарбувати, клеїти на неї шпалери.
-
Екологічність. За цим параметром матеріал відповідає стандарту екобезпеки Е1.
-
Простота встановлення. Монтаж може бути виконаний як у раму, так і на поверхню з використанням для кріплення шурупів, саморізів, шпильок.
-
Відсутність усадки матеріалу.
Недоліки
-
Можливість зараження грибком та пліснявою.
-
Низька адгезія із лакофарбовими матеріалами.
Зберігання плит OSB
Щоб плити довго зберігали свої можливості, необхідно забезпечити їм потрібні умови зберігання, виключити взаємодію з вологою, забезпечити хорошу вентиляцію в приміщенні. Укладання плит має виконуватися одна на одну на рівних поверхнях. При цьому має бути створена основа - піддон, обрешітка з дерева. Категорично не можна здійснювати укладання плит на відкритий ґрунт.