У Миколаєві відкрили першу приватну автошколу для людей з інвалідністю

У Миколаєві відкрили першу приватну автошколу для людей з інвалідністю

Реклама
Укрінформ
Миколаїв став пілотним регіоном з запуску приватних автошкіл, що навчають людей з інвалідністю.

Таку ініціативу розпочала депутатка Тетяна Домбровська в рамках масштабного проєкту «Шлях без бар’єрів».

Інклюзивна автошкола відкрилася на початку грудня на базі Чорноморського національного університету ім. Петра Могили. Для реалізації проєкту залучені приватні кошти бізнесу, які інвестовано у придбання та переобладнання автомобілів, перенавчання та акредитацію інструкторів приватної автошколи, забезпечення безоплатних послуг для людей з інвалідністю за рахунок міських та державних програм.

Відкриття такої автошколи – важлива умова якісної реінтеграції, оскільки можливість сісти за кермо підвищує шанси осіб з інвалідністю повернутися до активного соціального та професійного життя.  

Команда Тетяни Домбровської закликає громади різних регіонів підтримати ініціативу «Шлях без бар’єрів» для її розширення в межах усієї країни.

Демографічний та економічний контекст

В Миколаївській області на сьогодні більше 60 000 осіб з інвалідністю. Всього ж в Україні налічується близько 3 мільйонів людей, що мають інвалідність.

Люди з інвалідністю в Україні часто змушені розраховувати на соціальні виплати замість того, щоб жити коштом власної праці. Задля їх системної підтримки, депутатка Миколаївської міської ради Тетяна Домбровська ініціювала масштабну програму — «Шлях без бар’єрів», яка покликана допомогти розв'язати ці питання системно та послідовно. 

Першим етапом реалізації програми став запуск єдиної в Україні приватної автошколи для людей з інвалідністю. 

Навіщо потрібна автошкола для людей з інвалідністю?

Навчання водінню – це не просто здобуття технічних навичок, а крок до повернення до повноцінного життя. «Ми не лише навчаємо людей керувати автомобілем. Ми допомагаємо їм повернути віру у власні сили, реінтегруємо у суспільство та створюємо умови для їхньої економічної незалежності», – підкреслює Тетяна Домбровська.

Нагальну потребу в інклюзивній автошколі у Миколаєві сформулювали профільні громадські організації, зокрема, ГО «МОВО» СОЮЗ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ УКРАЇНИ та ГО «Миколаївська обласна організація «УТОГ», місцева влада підтримала ініціативу, а меценати забезпечили фінансування.

Масштабування проєкту

Наразі існують правові обмеження щодо фінансування подібних ініціатив із місцевих бюджетів, тож депутатка звернулася до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з пропозицією внести зміни до постанови КМУ стосовно соціального захисту осіб з інвалідністю. Мета правок — дозволити усім громадам України спрямовувати бюджетні кошти на важливі проєкти реінтеграції осіб з інвалідністю.

Програма ‘Шлях без бар’єрів’ — нові можливості для реінтеграції

«Ми відкрили шлях до створення безбар’єрного середовища для людей з інвалідністю, але це лише початок. Разом ми зможемо поширити цей досвід на всю країну, перетворивши Україну на справді інклюзивну державу», – наголошує депутатка.

Проєкт інклюзивної автошколи в Миколаєві стартував успішно: перші 40 осіб вже готові до навчання. Це потужний стимул для подальшого розвитку ініціативи.

Ініціатива «Шлях без бар’єрів» — це приклад того, як місцеві проєкти можуть стати каталізаторами змін на національному рівні. Команда ініціаторки готова ділитися досвідом і допомагати в реалізації таких проєктів. Тепер справа за державою, бізнесом і громадянським суспільством.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-