Авторський колектив з двадцяти осіб самого цвіту (без іронії) української парламентської молоді задоволено на сторінках своїх акаунтів та на ефірах рапортував, що ось приходить той щасливий момент позбавлення політичних партій корупції.
Саме півмільярда державних коштів, які виділятимуть щороку на партії, переконували нас автори, стане тою сокирою, яка перерубає кровно-фінансовий зв'язок політичних партій та олігархів. Всіх (без винятку) авторів законопроекту я вважаю дієвими одиницями державних перетворень, хоча мені і незрозуміла їхня бравада законопроектом із сумнівною перспективою його дотримання у випадку прийняття.
Якщо начистоту...Будь-якому політичному журналісту доводилося залишатися без роботи, і в цей час деякі з нас працювали на партії. В обов'язки входило і формування месиджів, і спічрайтерство, і написання статтей для партійних видань. У моєму оточенні таких журналістів з десяток. За моральними якостями вони нічим не гірші за авторів законопроекту. Вони відверто не вірять, що партія зможе вкладатися у виборчий фонд. «Ми знаємо це емпірично, - діляться вони, - кошти на рекламу під час кампанії йдуть величезні, виборчим фондом не обмежується».
Ми попросили висловитися на цю тему опонентів та прихильників законопроекту.
Тетяна Чорновіл, народний депутат України («Народний фронт»):
ЗАКОН ПРОПОНУЄ ДРУКУВАТИ ФЕЙКОВІ БЮДЖЕТИ ПАРТІЙ
-Я залишаюся опонентом державного фінансування партій. Перша причина елементарна: коли суспільство, діти, пенсіонери стільки всього недоотримують, мені шкода грошей на політичні партії. Але друга - значно серйозніша. Вона полягає у тому, що законопроект це - обман. Я не люблю обману, незалежно від того, де він і з якою метою чиниться. Я балотувалася в депутати 2012 року, і моя декларація журналіста за 2012 рік була порожня. Там стояли нулі, бо як журналіст, я отримувала зарплату в конвертах. Згадую, що навіть заповнювати цю декларацію мені було неприємно. В конвертах отримують свої зарплати більшість журналістів. Так само, як колишній кандидат в депутати по мажоритарному округу, я розповідаю, що мої фактичні витрати на кампанію складали чотири п'ятих від мого виборчого фонду. Я не могла оголосити ще двох людей, які пожертвували гроші, бо тоді в часи Януковича до них би прийшла податкова. І я і сьогодні переконана: ну, не перекриють бюджетні кошти фактичних витрат на партії. Фонди партій - величезні, один медіасупровід під час кампаній коштує колосальних коштів. Але якщо хоч якийсь нардеп напише про те, скільки платять, наприклад, за його присутність у Шустера, то він більше ніколи туди не потрапить.