Жебрівський звинувачує ЦВК в заангажованості
Так голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Жебрівський прокоментував ситуацію з неможливістю провести місцеві вибори в Маріуполі 25 жовтня, повідомляє прес-служба Донецької ОДА.
«Хочу відразу наголосити, що згідно з завданням, яке ставив перед обласною владою Президент України, ми дотримувалися максимальної толерантності, не втручалися у виборчий процес. Громадську безпеку було забезпечено в повному обсязі. Але, щоб пояснити нинішню ситуацію, треба зазирнути в минуле, коли економіка і влада працювали спільно. Сьогодні на Донеччину приходить демократія, і, на жаль, багато політичних сил із минулого не можуть з цим змиритися», - зазначив Жебрівський.
Він наголосив на провині ЦВК, яка не зайняла позицію незаангажованого арбітра, а грала на боці однієї зі сторін.
«Я говорив з паном Охендовським в суботу і пояснював, що питання друку бюлетенів на приватній друкарні, що належить Рінату Ахметову, ставить під сумнів суспільну легітимізацію виборів. Я просив прийняти рішення з приводу передруку на незалежній друкарні. Часу було вдосталь, щоб забезпечити в неділю нормальний процес волевиявлення. Мене не почули», - зазначив очільник Донецької області.
Жебрівський відзначив, що «лише сам факт проведення виборів – це недостатня формула успіху, вони мають бути демократичними, прозорими і чесними».
«І тому ми спостерігаємо перемогу демократичного майбутнього над авторитарним минулим в Донецькій області. Люди нарешті усвідомлюють, що хазяїна Донбасу вже немає. Призначати місцеву владу більше не будуть, це право належить громаді. Маріупольці сьогодні показали урок демократії всій Україні», - повідомив чиновник.
Водночас він вибачився перед мешканцями міста за те, що вони не змогли в цей день проголосувати.
Нагадаємо, що сьогодні, 25 жовтня, у Маріуполі виборчі дільниці не відкрилися - усі 720 тис. бюлетенів ще з ночі залишилися на території друкарні під охороною. ЦВК надіслала телеграму Маріупольській міській територіальної виборчої комісії з вимогою роздати бюлетені дільничним виборчим комісіям і провести вибори. Проте ТВК так і не зібралася на засідання.
Пізніше ЦВК звернулася до Генеральної прокуратури з вимогою надати правову оцінку та вжити відповідні заходи проти членів Маріупольської ЦВК, бездіяльність якої де-факто призвела до зриву місцевих виборів у цьому місті.