Гройсман розповів, як Рада не "завалила" жодного важливого рішення
Про це заявив голова ВР Володимир Гройсман під час виступу, присвяченого річниці роботи ВР, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми пройшли достатньо складний рік нелегкої роботи з величезними викликами... Цей парламент, який, можливо, критикують найбільше у суспільстві, ніж будь-який інший попередній парламент, насправді працює майже втричі інтенсивніше за попередній. Ми з вами за рік ухвалили більше 800 рішень. У принципі, кількість не є показником, якщо за ним не стоїть якість. Головним показником якості є те, що ми, незважаючи на всі палкі дискусії, досі не провалили жодного важливого для України рішення. У цій залі завжди голосували проукраїнські, державницькі рішення», - сказав Гройсман.
Серед таких рішень від виділив питання зміцнення обороноздатності.
«В тому, що українська армія сьогодні принципово відрізняється від тієї, якою була півтора року тому, теж заслуга українського парламенту», - зазначив спікер.
У контексті успішних рішень ВР, спікер нагадав законопроект про скасування позаблокового статусу України, рішення щодо фінансової стабілізації, пакет ухвалених законів для безвізового режиму, пакет для боротьби з корупцією.
Окремо Гройсман наголосив, що до успіхів роботи Ради належить початок децентралізації, закони про декомунізацію та ініціативу щодо покращення роботи парламенту.
«Спільно з європейськими партнерами працюємо, щоб змінити роботу парламенту зсередини, і щоб український парламент по-справжньому став європейським. У січні має бути готова дорожня карта реформування», - сказав спікер.
Водночас Гройсман визнав, що рівень довіри до української влади свідчить про те, що вся українська влада не завжди відповідає очікуванням суспільства щодо темпів і глибини реформ.
«Я вважаю, що це не тільки наша вина, але й наша біда. Я мав великі надії, що нам швидко вдасться провести ці зміни, яких чекали стільки років. Сьогодні у мене менше ілюзій і більше досвіду», - сказав Гройсман і наголосив, що нардепи в подальшому активно працюватимуть над втіленням запланованих реформ у життя.
Гройсман підкреслив, що українському парламенту вдається об'єднуватися для важливих рішень.
«Наразі ми повністю не виправдали очікувань тільки тих, хто зацікавлений у дестабілізації ситуації в Україні, зокрема розпуску парламенту. Але я вважаю, що розпуск парламенту може спричинити велику кризу», - зазначив спікер.