У Нідерландах думають, як врахувати референдум і ратифікувати асоціацію
Про це заявив міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс на прес-конференції за результатами зустрічі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним у Гаазі, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Голландський уряд продовжує дуже важко працювати, щоб знайти рішення, яке б віддавало належне результатам референдуму і яке також дозволило б нам продовжити процес ратифікації", - сказав він.
Кундерс відзначив, що це надзвичайно складний процес. За його словами, рішення має знайти підтримку у нідерландському парламенті та на рівні ЄС.
"Я не можу сказати, що я налаштований оптимістично, але я не буду казати, що я песимістичний. Ми продовжуємо працювати", - сказав він.
Кундерс відзначив, що Нідерланди розуміють розчарування, яке виникло в Україні після референдуму.
"Я все ще сподіваюся, що є шанс, що ми зможемо ратифікувати цю угоду, але, як я казав, це не буде просто. Ми повністю поважаємо результати референдуму як демократичного інструменту", - сказав він.
Водночас міністр відзначив, що голландський уряд шукає рішення, яке "було б комбінацією та враховувало чутливі для Нідерландів питання".
"Як ви знаєте, в угоді нічого не було заявлено про майбутнє членство України або питання військової допомоги. Ми хочемо переконатися в інтересах наших громадян, що це питання прояснено, це ті питання, які зараз обговорюються", - сказав він.
Як повідомляв Укрінформ, 6 квітня у Нідерландах пройшов консультативний референдум щодо ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Згідно із офіційними результатами, "проти" ратифікації угоди Нідерландами проголосувало 61 % виборців ( 2 млн 509 тис. 395 виборців). "За" проголосувало 38, 21 % виборців( 1 млн 571 тис. 874 виборці). Явка склала 32, 28 %.
Минулого тижня прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що голландський уряд до 1 листопада визначиться з рішенням, зазначивши, що він залишається песимістично налаштованим щодо позитивного вирішення цього питання.