У Раді Євросоюзу наголошують, що саміт з Україною підтвердить підтримку ЄС
Про це кореспонденту Укрінформу у Брюсселі заявили у Раді Євросоюзу напередодні зустрічі високого рівня, яка відбудеться у бельгійській столиці 24 листопада.
«Саміт стане черговою нагодою зміцнити партнерство між ЄС і Україною та обговорити прогрес у цьому, а також підтримку порядку денного реформ в Україні», - наголосили в ЄС.
Як зазначається, європейську сторону на зустрічі високого рівня представлятиме безпрецедентна група високопосадовців, включаючи президентів Європейської ради Дональда Туска, Єврокомісії Жана-Клода Юнкера, Європарламенту Мартіна Шульца, високого представника ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Федеріку Могеріні, віце-президентів Мароша Шефчовича та Валдіса Домбровскіса, єврокомісарів Йоганнеса Хана, Сесілії Мальмстрьом та Дімітріса Аврамопулоса.
Українську делегацію на саміті очолюватиме Президент Петро Порошенко.
«Саміт підтвердить підтримку з боку ЄС незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України», - також зазначили у Раді ЄС.
Лідери також засудять погіршення прав людини на територіях, непідконтрольних українській владі у Донецькій та Луганській областях, а також у Криму та Севастополі.
ЄС підтвердить свою політику невизнання нелегальної анексії Криму Росією, включаючи запровадження обмежувальних заходів.
Як повідомлялося, на 18-му саміті Україна-ЄС сторони обговорять пріоритети політичних та економічних реформ у рамках імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС та допомогу європейських партнерів у цьому; співпрацю у рамках зовнішньої, безпекової та оборонної політики; співпрацю з питань юстиції, забезпечення свобод та безпеки, включаючи візову лібералізацію.
Окремо йтиметься про торгівлю у контексті застосування поглибленої і всеосяжної ЗВТ.
У рамках секторального співробітництва йтиметься, насамперед, про енергетику і транспортну галузь.
Відносно ситуації в Україні лідери приділять увагу розвитку подій у деяких районах Донецької і Луганської областей, імплементації Мінських домовленостей, включаючи гуманітарний вимір.
Ітиметься також про розвиток ситуації у самому Євросоюзі та про регіональні питання, зокрема щодо Росії та Молдови, включаючи Придністров’я.