Гройсман обіцяє "поставити всіх на місце" за саботаж на ринку ліків
Про це повідомляє Урядовий портал.
"Зараз завдання - референтне ціноутворення, реімбурсація, реєстрація ліків і підтримка нашого вітчизняного виробника. Ці чотири завдання є базовими, і результат має бути дуже чітким, його можливо відчути: з 1 січня має відбутися зниження ціни на лікарські препарати... Є дві вимоги, нормальні для будь-якої людини, - це справедлива ціна на ліки, яка має бути нижча, ніж вона є сьогодні, і це якість", - сказав Гройсман.
Також Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради закон, що спрощує реєстрацію ліків. Голова уряду зауважив, що під час ввезення і реєстрації ліків в Україні завжди були зловживання, корупція та хабарництво, що спричиняло завищення цін та ввезення ліків невисокої якості.
"Друге завдання, яке я ставлю перед вами (Держлікслужбою - ред.), щоб питання реєстрації ліків було абсолютно спрощене, і ми змогли отримати можливості наявності в Україні ліків за справедливими цінами і високої якості", - наголосив Гройсман.
Раніше уряд прийняв низку рішень, спрямованих на зниження цін на лікарські засоби в Україні та дерегуляцію фармацевтичного ринку - запровадження механізму реімбурсації (компенсації вартості) на ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми з 1 січня 2017 року, а також введення референтного ціноутворення, що сприятиме встановленню справедливих цін на ліки в Україні. Також спільно з командою Міністерства охорони здоров'я було проведено низку зустрічей із представниками фармацевтичного бізнесу, імпортерами, дистриб'юторами та виробниками.
У цьому контексті Гройсман зазначив: "Рішення - доведені, хто не буде виконувати, буде саботувати. Якщо він буде саботувати - ми маємо усі інструменти і важелі впливу, поставити усіх на місце".
Голова уряду повідомив, що у січні будуть підбиті перші підсумки з питань, де відбулося зниження цін на ліки, де були допущені зловживання і які засоби покарання були впроваджені.
Окремо Гройсман закликав нового керівника Держлікслужби звернути особливу увагу на українських виробників та створити належні умови для виробництва якісної лікарської продукції в Україні.
30 листопада на засіданні уряду було прийнято рішення про призначення Наталії Гудзь головою Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Розпорядженням Кабінету Міністрів про призначення керівника Держлікслужби встановлено випробування строком на два місяці.