Яценюк заявив, що готовий поділитися зі США проектом "Стіна"
Про це він заявив на V Київському безпековому форумі для молоді, відповідаючи на запитання учасників заходу, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Що цікаво, фактично за нашим проектом ("Стіна") балтійські країни так само почали будувати кордон... Якщо треба, то можемо передати проект у Сполучені Штати Америки - буде дешевше й ефективніше. Я, до речі, порахував: за їхніми розрахунками, у них 1 км кордону коштує близько 10 млн доларів. Це разів у 30-40 дорожче, ніж той проект, який є в Україні", - сказав Яценюк.
Він акцентував на тому, що за два десятиліття "жоден уряд, жодна влада" не взялися за будівництво українсько-російського державного кордону, і лише у 2014 р. цей проект почав втілювати очолюваний ним уряд.
"На превеликий жаль, фінансування у зв'язку з тим, що я не прем'єр-міністр, суттєво зменшено. Але більше 10 відсотків цих робіт ми зробили. Якби фінансування йшло так, як було запропоновано моїм урядом, наприкінці 2018 року в нас уже був би збудований кордон", - переконаний Яценюк.
Він зауважив, що цього року на будівництво "Стіни" у бюджеті передбачено лише 200 млн гривень, і він разом із фракцією "Народного фронту" має намір звернутися з цього приводу до Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана.
"Я знаю, що і Прем'єр-міністр, і уряд, і МВС, і Державна прикордонна служба - всі стоять за завершення реалізації цього проекту. Моя позиція дуже чітка: кордон між Україною і Росією буде побудований", - заявив лідер "Народного фронту".
Проект «Стіна», або "Європейський вал" - фортифікаційний проект, який має підвищити рівень безпеки на суходільному кордоні України та Російської Федерації. Він був презентований Арсенієм Яценюком на засіданні Кабінету Міністрів 3 вересня 2014 року.
10 вересня 2014 року на засіданні Кабміну Президент Петро Порошенко доручив розпочати спорудження фортифікаційних укріплень на кордоні з Росією. На першому етапі реалізація проекту має відбутися на ділянці кордону в Чернігівській, Сумській та Харківській областях. На другому етапі зведення заплановане в Луганській і Донецькій областях.
Планується створити 2 оборонні рубежі. Обсяг робіт становить близько 1500 кілометрів траншей і ходів сполучення, понад 8 тисяч окопів для техніки, понад 4000 бліндажів, створення 60-тикілометрового невибухового загородження.
У 2014 році було розпочато першочергові роботи щодо фортифікаційного обладнання і встановлення систем інженерного загородження.
Українсько-російський кордон є найдовшим у Європі - 1974 км суходолом та 321 км морем.