Очікуємо, що у Києві буде зустріч надзвичайної важливості
- Я дуже очікую на візит Північноатлантичної ради до Києва, у рамках якого також скликав на понеділок засідання Комісії НАТО-Україна. Ми очікуємо, що це буде зустріч надзвичайної важливості, так само, як і візит. Адже це надає нам дуже добру нагоду вкотре наголосити на нашій міцній підтримці, нашій солідарності з Україною. Йдеться про політичну підтримку суверенітету і територіальної цілісності, а також обговорення шляхів зміцнення нашої практичної допомоги.
ПЕРСПЕКТИВИ ЧЛЕНСТВА: КОНСЕНСУС 29-ТИ, БАЖАННЯ УКРАЇНИ І ЖОДНОГО ЗОВНІШНЬОГО ВПЛИВУ
- Щойно перед візитом високої делегації Альянсу до Києва Президент України підписав законодавство, за яким держава відновлює інтеграцію в євроатлантичний безпековий простір із метою набуття членства в НАТО. Яка ваша оцінка цього рішення, як воно може вплинути на подальші відносини Альянсу і України?
- Я оцінюю партнерство НАТО-Україна, як дуже міцне. Ми маємо багато інструментів і напрямів, щоб працювати разом. І нині основні зусилля зосереджені на проведенні реформ, на тому, як ми можемо допомогти Україні втілювати реформи у життя, зміцнювати свою безпеку, оборону, інституції, модернізовувати збройні сили, а також боротися з корупцією.
Усі ці питання є важливими. Україна крок за кроком стає більш спроможною досягти стандартів НАТО у різних сферах.
І все це є важливим для України, незважаючи на те, чи держава збирається подавати заявку на членство в НАТО. Адже, набуваючи стандартів НАТО, Україна модернізує і зміцнює свої збройні сили, свої оборонні і безпекові структури. Також відбувається покращення оперативної сумісності між українськими збройними силами і збройними силами НАТО.
Це важливо і для України, а також й для НАТО. Ми високо оцінюємо той факт, що Україна впродовж попередніх десятиліть бере участь в усіх операціях і місіях Альянсу. Це і Афганістан, і Косово, і Середземне море та інші регіони.
Якщо говорити про членство, то важливий сигнал полягає у тому, що всі 29 союзників повинні погодити це консенсусом. І, звичайно, сама Україна має вирішити, чи стати членом НАТО, чи ні.
Жодний інший не має право втручатися і впливати на процес ухвалення цього рішення. Кожна нація має право обирати свій власний шлях та вирішувати, чи брати, або ні, участь у безпекових організаціях, як НАТО.
Жодна інша країна на має право втручатися або намагатися створювати жорсткі умови, щоб заперечити право таких країн, як Україна, обрати свій власний шлях.