Україна та США підписали договір про "відкрите небо"
Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.
"Документ замінить чинну Угоду між урядами України та США про повітряний транспорт від 5 червня 2000 року. Нова Угода передбачає зняття обмежень щодо кількості авіаперевізників з кожної сторони, рейсів і географії польотів", йдеться у повідомленні.
З українського боку під документом поставив свій підпис Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, з американського - заступник Державного секретаря США з питань економічного зростання, енергетики та навколишнього середовища Кетрін Новеллі.
Зокрема, документом запроваджуються наступні зміни у повітряному сполученні між Україною та США:
- знімаються обмеження по пунктах відправлення/призначення на територіях обох держав через будь-які проміжні пункти і далі у пункти за межами;
- надається можливість авіакомпаніям обох сторін виконувати польоти з правом п'ятої свободи (право приймати на іноземній території пасажирів, що прямують на територію будь-якої третьої держави, а також адресовані туди ж вантаж і пошту, і право висаджувати пасажирів і вивантажувати вантаж і пошту, що направляються із будь-якої території, в країні-підписанті угоди);
- встановлюється довільна частота та ємність повітряних перевезень авіаперевізниками обох сторін;
- дозволяється самостійне наземне обслуговування в аеропортах.
Угода про «відкрите небо» базується на засадах справедливої конкуренції та вільного встановлення тарифів, залежно від комерційної ситуації на ринку з мінімальним втручанням з боку регулятора. «Ми працюємо на майбутнє: з розвитком відносин між нашими країнами зростатиме потреба у авіасполученні. Вважаємо правильним не чекати, коли це станеться, а вже зараз створити умови для розвитку ринку і здорової конкуренції на ньому. Цим документом ми надали авіаперевізникам можливість пропонувати пасажирам і відправникам вантажів різноманітні варіанти обслуговування, розробляючи нові і конкурентоспроможні тарифи. Відтепер лише економічні важелі та питання авіаційної безпеки будуть формувати цей ринок», – заявив Пивоварський.
Угода набуде чинності після завершення внутрішньодержавних процедур. Так, в Україні передбачено її ратифікацію Верховною Радою.