Безвізовий пакет: Рада ухвалила спецконфіскацію
За прийняття першого законопроекту №2541а в цілому проголосували 272 депутати, за другий №2540а – віддали 291 голосів, передає кореспондент Укрінформу.
Згідно з текстом документу №2541а, майно, набуте злочинним шляхом - підлягає спеціальній конфіскації. Зокрема йдеться про гроші, цінності, у тому числі кошти, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні в банках або інших фінансових установах, а також про майно, передане підозрюваним, обвинуваченим або засудженим третій особі.
Підкреслюється, що відомості щодо передачі третій особі мають бути встановлені в судовому порядку на підставі достатності доказів.
Заарештованим може бути майно, яким володіє, користується або розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якого може бути застосовані заходи кримінально-правового характеру за рішенням, постановою суду або слідчого судді.
Підставою для арешту майна є наявність постанови слідчого судді або суду, з якої випливає, що майно було отримано злочинним шляхом.
Вартість майна, яке підлягає арешту повинна відповідати вартості доходів, одержаних злочинним шляхом або розміру неправомірної вигоди, отриманої юридичною особою.
Не може бути заарештоване майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача.
В особливих випадках з метою збереження доказів або забезпечення можливої конфіскації або спецконфіскації майна у кримінальному провадженні тяжкого або особливо тяжкого злочину за погодженим з прокурором рішенням директора Національного антикорупційного бюро може бути накладено попередній арешт на майно або кошти на рахунках строком до 48 годин.
У той же час, не пізніше ніж протягом 24 годин прокурор звертається до слідчого судді з клопотанням про арешт майна.
Якщо прокурор не звернувся до слідчого судді з таким клопотанням або якщо в задоволенні такого клопотання було відмовлено, попередній арешт вважається скасованим, а вилучене негайно повертається.
При розгляді даного законопроекту (№2540а) присутній на засіданні Ради Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк зазначив: «Якщо ухвалений закон не приймається Європейською комісією як такий, що відповідає європейському законодавству, то або Президент України внесе відповідні пропозиції до парламенту, або ми переголосуємо цей законопроект з тією метою, щоб отримати безвізовий режим".
Його думку підтримав Голова Верховної Ради Володимир Гройсман та запевнив, що у разі негативного висновку ЄС, парламент переголосує даний законопроект у відповідності з європейськими нормами.