Глава Нацполіції пообіцяла перевірити Паскала
Про це за підсумками зустрічі з головою Національної поліції МВС України Хатією Деконаїдзе у п'ятницю повідомив журналістам позафракційний нардеп, секретар комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції Дмитро Добродомов, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Хотів би передати всім, що очільниця поліції попросила, якщо є будь-які факти чи докази злочинів, чи укриття злочинів паном Паскалом, їй надавати. Можна надавати через наш парламентський комітет, так буде надійніше. Тому що ми також зацікавлені в тому і виступаємо за те, що таким людям, як Паскал, не місце. Але згідно до закону потрібні докази, яких, на сьогоднішній день, за словами нової очільниці, немає», - заявив Добродомов.
Він також зазначив, що домовився з Деконаїдзе про те, що вона спілкуватиметься з громадськістю і щонайменше з профільним парламентським комітетом. Добродомов підкреслив, що голова Нацполіції висловила готовність здійснити перевірку щодо Паскала за конкретними фактами і доказами.
Водночас,Добродомов підкреслив, що домовився з Деконаїдзе, що вона прийде на засідання парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції, яке відбудеться в грудні, на якому депутат пообіцяв передати їй всі зібрані докази і факти щодо злочинів, скоєних Паскалом. До цього часу Паскал залишатиметься на посаді заступника голови Національної поліції МВС України.
Нагадаємо, у п'ятницю активісти Громадського люстраційного комітету і народні депутати України прийшли під стіни МВС з вимогою звільнити з посади першого заступника голови Національної поліції України - начальника кримінальної поліції Василя Паскала.
Як відомо, 4 листопада Кабінет міністрів звільнив Паскала з поста заступника міністра внутрішніх справ, на який його було призначено в грудні 2014 року, у зв'язку з переходом на іншу роботу. 24 листопада Паскал був призначений першим заступником голови Національної поліції - начальником кримінальної поліції.
За даними ЗМІ, саме Паскал відповідав за переслідування учасників студентського Майдану. Крім того, його пов'язують з провокаціями, які відбувалися під будівлею Верховної Ради 31 серпня 2015. Активісти також заявляють, що Паскал підпадає під люстрацію із забороною обіймати посади в органах державної влади, однак уникає люстрації через рішення суду.