Безумовно, можна говорити про використання інформації як зброї
- Що ж, я дуже поважаю роботу Пітера Померанцева, соціолога з Лондона, який дав визначення "мілітаризація інформації". Він використав його, насамперед, для визначення того, що роблять росіяни, але також ІДІЛ та певною мірою Китай. Отже, я думаю, безумовно, можна говорити про використання інформації як зброї.
ОСОБИСТО ЗНАЮ БАГАТО РОСІЯН, ЯКІ НЕ ПІДТРИМУЮТЬ ПУТІНА
- Чи можете Ви пояснити феномен, чому частина російськомовних людей за кордоном, у тому числі тих, хто виїхав з Росії через політичні причини, досі підтримують політику Кремля?
- Я не бачив цієї статистики, тому насправді не можу відповісти на запитання. Втім, я знаю багато росіян, що живуть за кордоном, у тому числі тут, у Сполучених Штатах, які глибоко розчаровані діями Кремля та політикою їхнього (російського - ред.) уряду. Це патріотичні люди, вони вірять у Росію та багато в чому не підтримують позицію Кремля й політику Путіна, у тому числі, його зовнішню політику. Вони хочуть зовсім іншої Росії, ближчої до того, що вони бачать на прикладі західних інституцій.
- Тим не менше, сьогодні під час дискусії ваші колеги говорили, що якась частина росіян, які живуть за кордоном, все ще підтримують Путіна і його політику.
- Очевидно так, і це їхнє (вихідців із Росії - ред.) право. Вони можуть це робити, вони можуть висловлювати це під час голосувань, вони самі визначаються з вибором засобів масової інформації. Втім, на мою думку, існує багато росіян, які мають інші почуття.