Може бути, особливий шлях змінити на вторований іншими народами, що більш вдало влаштували своє життя? Не вчити їх, у них повчитися?
- Я не революціонер, а художній письменник. Головне питання або, скоріше, тема мого художнього дослідження — не революція, а російський народ (тобто, не тільки російський, а весь той, який населяє Росію). Я намагаюся зрозуміти, чи знає народ, чого він хоче? Чому не виносить уроків навіть з недавньої історії? Пропагандисти вселяють йому, що він не такий як усі, він особливий і шляхом має йти особливим. Але він уже йшов по граблях, сімдесят років своїм шляхом і інших тягнув за собою. Чи не час одуматися, змирити гординю і дійти висновку, що, можливо, ми все ж не такі особливі? Можливо, особливий шлях змінити на вторований іншими народами, що більш вдало влаштували своє життя? Не вчити їх, у них повчитися? Адже за їх влаштуванням — три тисячі років зусиль кращих умів людства. Давно пора зрозуміти, що там, де є реальні свобода, демократія, чесні вибори, регулярно змінюється влада, там люди краще живуть матеріально і духовно. Всякі людські пороки і злочини є в будь-якому людському суспільстві. Але в країнах вільних і демократичних люди набагато менше брешуть, крадуть, кидають дітей, вбивають один одного, гинуть на дорогах. Там не ділять війною території і не сперечаються за них. Там не буває переворотів і революцій, бо в них немає потреби.
Росії революція теж поки не загрожує. Для того, щоб вона сталася, потрібні не тільки певні умови, коли низи не хочуть жити по-старому, а верхи не можуть. Для революції потрібна ще революційна сила (партія чи рух) - згуртована, що має великий вплив на народ, на армію та інші силові структури, має перед собою осмислену мету і переконливу програму. Такої сили в Росії немає. Але якщо економічна ситуація буде погіршуватися, то бунт або окремі і легко придушувані владою бунти можливі . Але я думаю, що Росію чекає інше. Коли на вищому посту держави відбудеться зміна влади, до того часу на верхах дозріє думка, що ми йдемо особливим шляхом в неправильному напрямку, і треба щось виправляти. Якось виправляти економіку, встановити мир всередині країни, перестати вважати опозиційно налаштованих людей п'ятою колоною і ворогами народу, не брязкати зброєю і не штампувати її в непосильних для економіки і безглуздих кількостях, не воювати, відновити добрі відносини з Америкою, Європою та Україною. Але тоді неминуче ослабнуть узи, що стягують весь цей громіздкий механізм, який називається Російською державою, і виникне небезпека розпаду Росії.