Рада не подолала вето Президента на закон про соцзахист чорнобильців
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за подолання вето проголосували 214 нардепів з мінімально необхідних 300 голосів.
Закон "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо соціального захисту постраждалих осіб" суттєво розширював коло осіб, яким мали б надаватися пільги та компенсації як постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема відновлювалося надання пільг та компенсацій громадянам, віднесеним до 4-ї категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Як зазначив під час виступу у парламенті заступник глави Адміністрації Президента Ростислав Павленко, пропонований Законом підхід не відповідає єдиній політиці держави у системі реформування надання пільг, компенсацій і гарантій окремим категоріям громадян шляхом забезпечення їх адресності з урахуванням середньомісячного доходу сім'ї.
"Передбачені Законом зміни також призведуть до додаткових витрат з Державного бюджету України (за прогнозними розрахунками Міністерства фінансів України, реалізація Закону потребуватиме щорічно додаткових видатків з Державного бюджету України в сумі 1,5 млрд гривень), а за відсутності відповідного визначення джерел доходів бюджету та в умовах обмеженості бюджетних ресурсів і суттєвого падіння економіки держави спричинять розбалансування Державного бюджету України", - сказав він, цитуючи пропозиції Президента.
Підсумовуючи, Павленко зазначив, що Президент пропонує відхилити раніше ухвалений Закон щодо додаткових соцпільг для чорнобильців.