Профільний комітет ЄП прокоментував питання "безвізу" для України
Про це власному кореспонденту Укрінформу у Брюсселі повідомили у профільному комітеті законодавчого органу ЄС.
"Наступне чергове засідання пройде 13 червня у Брюсселі, але питання візової лібералізації для України там не розглядатиметься", - заявили в Європарламенті.
Доповідачем з питання скасування візового режиму для України у Європарламенті призначено болгарського депутата Марію Габріель. У комітеті 26 травня пройшли перші слухання про безвізовий режим для України. За їхніми результатами, болгарський політик наголосила, що підтримує це рішення, але ще мають пройти додаткові два слухання і подальші переговори з Радою ЄС і Єврокомісією.
Як повідомляв Укрінформ, Німеччина, Франція та Італія хочуть отримати додаткові гарантії того, що Україна і Грузія, а також (у рамках візового пакету) Туреччина і Косово, готові до безвізового режиму із Шенгенською зоною.
У свою чергу, головування Нідерландів у Раді Євросоюзу виступає за надання Грузії безвізового режиму із Шенгенською зоною, але рішення ще не прийнято. До України у процесі візової лібералізації на рівні Ради ЄС ще не дійшли.
У європейських дипломатичних колах припускають, що, найімовірніше, українські громадяни зможуть отримати скасування візових вимог для короткострокових подорожей Шенгенською зоною восени.
Відтак, Рада Євросоюзу з питань юстиції та внутрішніх справ розгляне це питання у п’ятницю, 10 червня, але рішення не буде ухвалене.
Єврокомісія нещодавно внесла чотири пропозиції про перенесення Грузії, України, Косова та Туреччини із додатку І Регламенту 539/2001 (країни, які потребують візи для в’їзду до Шенгенської зони) до додатку ІІ цього самого регламенту (країни з безвізовим режимом).
Водночас у Раді ЄС усвідомлюють, що Україна та Грузія повністю виконали візові вимоги ЄС, про що у своїх доповідях вказала Єврокомісія. Водночас ситуація у Туреччині відповідає лише 65 із 72 критеріїв для надання безвізового режиму. Косово також ще має виконати важливі умови.