У Клімкіна кажуть, що Рада має відповісти польським колегам
Про це заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко заявив журналістам після засідання уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Я очікую, що наші депутати, у першу чергу, мають відреагувати на цю заяву своїх польських колег», - прокоментував Пристайко рішення сейму Польщі.
Він зауважив, що реакцію Кабміну з цього питання було доведено до уряду Польщі раніше. «Позиція українського уряду залишаються такою ж, як і раніше. Ми, безумовно, дуже шкодуємо з приводу цього рішення. Ми говорили нашим польським колегам, уряду Польщі, що це дуже складне питання, дуже багато загинуло свого часу і українців, і поляків, треба було більше часу, щоб наші історики могли розібратися», - підкреслив заступник міністра закордонних справ.
У свою чергу посол України в Польщі Андрій Дещиця констатував з цого приводу, що польські політики не врахували неодноразових звернень і пропозицій української сторони щодо спільної оцінки нашої спільної трагічної історії.
"Звичайно, що на таке рішення польського парламенту буде відповідь українських політиків та парламентарів, які на свій розсуд і кожен по-своєму слушно будуть доказувати, що був геноцид і українців з боку поляків. Тому, напевно, нас чекає період взаємних звинувачень та заяв. І дай нам Боже всім мудрості, щоб це залишилося лише в площині політичних дебатів", - написав він на своїй сторінці у Facebook.
На думку дипломата, найперше, що потрібно жертвам Волинської трагедії - як полякам, так і українцям - це по-християнськи вшанувати їх пам'ять.
"І крок у цьому напрямку, гідний наслідування, нещодавно у Варшаві зробив Президент України Петро Порошенко, поклавши вінок до пам'ятника та схиливши голову перед загиблими поляками на Волині. Таких кроків нам потрібно значно більше і з обох сторін. І на таких власне жестах, взаємних пробаченнях і на спільних діях нам потрібно будувати наші відносини та йти далі", - переконаний Дещиця.
Нагадаємо, нижня палата польського парламенту ухвалила у п'ятницю резолюцію щодо Волинської трагедії, назвавши її "геноцидом польського народу" і встановивши 11 липня Національним днем пам'яті. Документ одразу набуває чинності після ухвалення Сеймом.
Верхня палата польського парламенту (сенат) ухвалила резолюцію 7 липня.
В Україні та Польщі різне ставлення до трагічних подій на Волині та у Східній Галичині 1943-1945 років. Польські історики покладають відповідальність за вбивства цивільного населення виключно на ОУН і УПА, а більшість українських істориків переконані у відповідальності за ці злочини обох сторін. У Польщі вважають, що в результаті етнічних чисток загинули понад 100 тис. поляків і 5-10 тис. українців. Натомість в Україні говорять про кілька десятків тисяч убитих поляків та до 20 тис. українців.