Єлісєєв про саміт G20: Ми досягли головної мети
Про це заявив заступник глави Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв, йдеться на сайті глави держави.
"Це велике досягнення Президента України, української дипломатії, бо саме перед самітом, а ми знали що буде винесено питання по Україні, ми провели досить інтенсивну дипломатичну артпідготовку для того, щоб це питання було обговорено і обговорювалося у потрібному для нас руслі", - зазначив він у радіопрограмі "Донбас. Реалії".
За словами Єлісєєва, Президент провів інтенсивні консультації з низкою лідерів країн G20. Зокрема, телефонні конференції з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, президентом Франції Франсуа Олландом, були контакти з прем'єром Канади Джастіном Трюдо, віце-президентом США Джоном Байденом, прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей, президентом Європейської ради Дональдом Туском.
"Крім того, безпосередньо перед самітом за дорученням Петра Порошенка спеціальний посланник Президента відвідав Берлін. Відбулися результативні переговори у тристоронньому форматі з німцями та французами, де було узгоджено спільну лінію, де ми (Україна) виклали наше бачення того, які питання необхідно порушити. Більше того - ми передали списки тих полонених, які зараз утримуються як на Донбасі, так і є політичними заручниками у Росії", - повідомив заступник глави АП.
На переконання Єлісєєва, саме завдяки проведеній роботі нашій державі вдалося отримати очікуваних результатів. "Ми досягли головної мети - за нашої спиною ніякі питання щодо України не вирішувалися, без нашої згоди. По-друге - дуже важливо, що все ж так, як неодноразово і заявляв Президент України - ми повернулися до "нормандського формату" на рівні лідерів. Про це свідчить нещодавня заява Президента Путіна про те, що він погодився вийти на "нормандський формат" на рівні лідерів", - констатував він.
Водночас дипломат зазначив, що робота у "нормандському форматі" ніколи не припинялася, адже він полягає не лише у зустрічі глав держав та урядів, але містить у собі і роботу експертів із безпекових та військових питань, а також роботу на рівні дипломатичних радників відповідних лідерів.