Ситнику соромно за ситуацію з обранням аудитора НАБУ від парламенту
Так він прокоментував на брифінгу в Укрінформі ситуацію із провальним неодноразовим голосуванням за аудитора НАБУ у Верховній Раді, яка ще з березня не може визначити свого кандидата до комісії, повідомляє кореспондент агентства.
"Я відчуваю не стільки тиск з боку Верховної Ради, скільки сором за той процес, який відбувається в парламенті у цьому процесі. Сподіваюсь, що рішення цієї аудиторської комісії, яке б воно не було - позитивне чи негативне, - матиме легітимність і довіру з боку суспільства і партнерів. Бо мені все це зараз нагадує серіал: людина не може повідомити, звідки вона взялася, а вже готова перевіряти і давати свої висновки. Сподіваюсь, що восени ситуація зміниться і буде сформована комісія, яка проводитиме цю роботу", - сказав Ситник.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада України 13 липня вдруге не змогла затвердити кандидатуру незалежного аудитора Національного антикорупційного бюро. Антикорупційний комітет парламенту рекомендував чотирьох кандидатів: Олександру Яновську, Сергія Гончаренка, Марту Борщ, Карлоса Кастресану. Рейтингове голосування показало найбільшу підтримку кандидатури Яновської – 207 голосів. Водночас за затвердження її кандидатури проголосували 216 народних депутатів (за необхідних 226-ти)
Раніше, 21 березня, парламент також не зміг обрати члена комісії зовнішнього контролю щодо проведення аудиту ефективності діяльності НАБУ, після чого було й оголошено новий конкурс.
Відповідно до закону про НАБУ Президент, Верховна Рада та Кабінет міністрів щороку визначають по одному члену комісії з числа осіб, які мають значний досвід роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах за кордоном чи міжнародних організаціях, володіють необхідними знаннями та навичками для проведення такої оцінки (аудиту), а також мають бездоганну ділову репутацію.
У 2017 році має відбутися перший подібний аудит НАБУ.