Горбулін сказав, навіщо Кремлю ще може знадобитися ідея "Малоросії"
Проте за потреби Кремль зможе знову використати їх для нав'язування світові ідеї про про "боротьбу двох держав", які претендують на одну й ту саму територію, пише у статті для тижневика "Дзеркало тижня" радник Президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень академік НАНУ Володимир Горбулін.
"Ті хаотичні рухи, які спостерігаються серед лідерів бойовиків "ДНР"-"ЛНР", дозволяють припустити, що головні організатори й ідеологи побудови цих утворень в особі В.Суркова кинули цих громадян на волю розвідувально-контррозвідувального співтовариства РФ. Відчайдушна спроба Захарченка знову "поговорити про Малоросію" була настільки безглуздою, що викликала жорстку реакцію навіть у Москві", - зазначив Горбулін.
Втім, застеріг він, це не означає, що "ця самодіяльність" у перспективі не буде використана Кремлем проти України.
"Хоча зараз тему "законсервували", однак за потреби її завжди знову можуть пустити в хід. Тим паче, що за цими абстрактними розмовами про "перезапуск проекту української держави" вгадується реінкарнація однієї зі старих стратегій Кремля: нав'язування і українській, і міжнародній спільноті ідеї про "боротьбу двох держав", які претендують на одну й ту саму територію. З різними картинами майбутнього", - зазначив директор НІСД.
Як зауважив у цьому контексті Горбулін, нічого, що Захарченко у принципі неспроможний сформулювати щось складніше, ніж наказ про експропріацію майна місцевих бізнесменів, а його історичні пізнання, особливо про "концтабори в Рейк'явіку", вже давно епатують суспільство.
"Захарченко потрібен не для того, щоб думати, а для озвучування того, що йому скажуть. А політичний куратор російської агресії проти України В.Сурков цілком спроможний думати на кілька кроків уперед. Навіть якщо припустити, що він поки що відпустив лідерів "ДНР"-"ЛНР" у вільне плавання", - попередив радник Президента.