Посол України у річницю окупації Чехії: Росія лише вдосконалила радянські методи
Про це написав у Facebook посол України у Чеській Республіці Євген Перебийніс з нагоди окупації радянськими військами Чехії у 1968 році.
"Рівно 49 років тому радянські війська та підрозділи деяких інших країн так званого "варшавського договору" окупували Чехословаччину, щоб придушити спробу демократизації в цій країні - "празьку весну". Значна частина чехів і словаків відкрито повстали тоді проти окупації, за що багато хто з них заплатив життям, свободою, або ж змушений був надовго залишити батьківщину. Нинішня Росія не просто успадкувала від СРСР всі його найгірші практики - вона серйозно вдосконалила радянські методи своїми цинічними збоченнями, гібридними агресіями і тотальною брехнею", - написав дипломат.
Він зауважив, що російський режим, як і всі тоталітарні режими, живиться сконструйованими і спровокованими ним самим конфліктами, оскільки мирно конкурувати з провідними країнами просто неспроможний через свою дрімучу відсталість.
Перебийніс нагадав, що у 1968 році демократичний світ, за великим рахунком, так і не знайшов що протиставити нахабству і підступності радянського режиму, а млява реакція на агресію Росії проти Грузії у 2008 продемонструвала, що світ не виніс ніяких уроків з історії.
"Лише окупація Криму та агресія проти України на Донбасі, здається, змусили Захід вийти зі стану гібернації. Системні санкції змогли певною мірою приборкати апетити дикунів з ядерними ракетами. Однак санкції можуть бути по-справжньому дієвими і ефективними лише тоді, коли їх об'єкт добре знає, що за невиконання умов автоматично запроваджуються санкції більш жорсткі, а не починаються розмови про їх послаблення. Скільки ще окупацій і агресій треба пережити демократичному світові, щоб нарешті зрозуміти це?", - резюмував Перебийніс.
21 серпня 1968 року відбулось вторгнення військ СРСР та країн-сателітів, членів країн-членів Варшавського договору (окрім Соціалістичної Республіки Румунія) до Чехословацької Соціалістичної Республіки, повалення чехословацького уряду та окупація країни з метою припинення реформ Празької весни. За офіційною радянською версією — для ліквідації загрози виходу ЧССР з "соціалістичного табору" та військового союзу з СРСР.