Освітній закон: угорські депутати не схотіли слухати делегацію ВР - Геращенко
Про це на погоджувальній раді голів фракцій сказала перший заступник голови парламенту Ірина Геращенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Минулого тижня депутати Верховної Ради, достатньо велика наша делегація, була в Будапешті на форумі, організованого Радою Європи відносно Стамбульської конвенції. Наші колеги пропонували зустрітися з депутатами парламенту Угорщини, щоб обговорити питання закону. На жаль, наші колеги відмовилися від такої зустрічі", - повідомила перший віце-спікер.
При цьому Геращенко закликала депутатів використовувати всі можливі міжнародні майданчики для роз'яснення представникам інших держав положення закону.
Як повідомлялося, Верховна Рада 5 вересня ухвалила закон України "Про освіту", який, зокрема, регулює питання використання української мови у сфері освіти. 25 вересня його підписав Президент Петро Порошенко.
У законі передбачено, що діти з нацменшин в Україні продовжуватимуть вивчати рідну мову, а з середньої школи починатимуть навчатися державною мовою. Якщо мова нацменшини належить до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї або кількох дисциплін.
Водночас у деяких країнах, які мають діаспору в Україні, висловили протест з приводу статті закону про навчання дітей із нацменшин українською мовою.
Уряд Угорщини, зокрема, заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон про освіту.
Міністерство закордонних справ України направило закон "Про освіту" на експертизу у Венеціанську комісію.